2012 1.3 Cosmo+Sunroof+CD600 araç için ilk ne uygulanmalı?

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com
Ynt: 2012 1.3 Cosmo+Sunroof+CD600 araç için ilk ne uygulanmalı?

HaKaN link' Alıntı:
Boya korumayı kullanmadan yaptırın zaten boyu korumanın amacı boya üzerine katman oluşturarak boyayı dış etkenlerden korumak
boya koruma cila ya da pasta cila değil onlar daha farklı yani aracı teslim almadan boya koruma mutlaka yaptırın
Valla bir önceki mesajda daha sonra yaptırısınız denmiş şuan iyice kafam karıştı.Öte yandan malesef servisin sunduğu hiçbir hizmet yok
aracınız beyaz ise cam filmi mutlaka öneririm servis ömür boyu garanti veriyor cam filmleri için
Bahsettiğim üzere servisimin cam filmi, boya koruma gibi hizmeleri yok
Shell'i kesinlikle tavsiye ederim, aracı aldım alalı hep shell alıyorum ve hem daha az dpf uyarısı alıyorum hem performans ve ses olarak tatminkar
Karter koruma bir önlem aslında size kalmış birşey, bazı servisler aracı almadan hediye olarak takıyorlar ben öyle taktırmıştım
aynı şekilde bende yaptırıyorum
ama olmasaydı yine taktırırdım, yol koşulları belli nolur nolmaz takılsa iyi olur
Araçlarda rodaj yok ancak ilk 2000 km ye kadar sakin kullanırsanız uzun vadede motor ömrü için daha iyi
İlk 2000 km ye kadar aracın yağını kontrol edin eksilme olursa servise başvurun
Teşekkürler
şimdiden hayırlı olsun

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Herkese görüşleri için teşekkürler.
İzmirde Sonax varmı acaba?
İlk iş, Film yaptırmak.
İkinci iş boya koruma :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Herkese görüşleri için teşekkürler.
İzmirde Sonax varmı acaba?
İlk iş, Film yaptırmak.
İkinci iş boya koruma :)

Alsancakta var burdan adını yazmayalım reklam olmasın
google dan izmir sonax yazarsanız ulaiabilirsiniz
dediğim gibi boya koruma aracı ilk alır almaz yaptırılmalı ki boya yüzeyi dış etkenlerden korunsun
sonuçta boya koruma malzemelerinin içerisinde aşındırıcılık özelliği olan maddeler kullanılmıyor
ve boya korumayı sonax ya da autoking gibi yerlerde yaptırmak en iyisi

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bayideki arkadaşa özellikle belirmiştim araç bayiye indiği zaman üzerinde hiç bir işlem yapılmadan (temizlik-cam filmi montajı-boya koruma gibi) bana haber verin aracı mumlu (koruyucu katman) hali ile görmek istiyorum demiştim, en azından gemiden indirilirken, çekiciye yüklenirken yada bayiye indirilirken bir hasar oluştu ise müdahale edilmeden görebilirim diye düşünmüştüm. Cam filminde de en açık olanı tercih ettim hem gece kullanırken hem de trafik ekipleri ile bir sıkıntı yaşamamak için. Aracınızı teslim almadan önce bayiye gidip cam filmi uygulaması yapılan başka araçlar var ise onları incelemeniz faydalı olabilir, karter korumayı da bayiden çıkmadan bayinin hediyesi olarak taktırın hem kafanız hemde cebiniz rahat etsin  ;D. Plakanız belli olduktan sonra kasko poliçenizi yaptırmadan aracınızı bayiden çıkartmayın son olarakta ön tamponda plakanın takılacağı yüzey bombeli olduğu için plakalık kullanmadan ön plaka montajı daha sağlıklı olabilir ama tercih meselesi tabii ki, benden bu kadar hadi hayırlısı olsun  :)

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Herkese çok teşekkürler.Evet bu plakalıkları hiç sevmiyorum.Tampon delinsinde istemiyorum.Bu aşamada uygulanacak başka bir alternatif nedir?Silikonu duymuştum ancak çok sağlıklı olacağı gelmiyor aklıma.
Öte yandan malesef Servisim ( ne FİLM, ne BOYA koruma nede mekanik bakım dışında başka bir hizmet sunmuyor).
Acaba aracı mumlu alıp direk izmir'e mi gitsem iyi olur? Bu aralar havalar baya yağışlı bizim bölgede.Aracı alıcaz, yolda çamur vs dolu vs. Bu şekild eboya koruma attırmaya gitsek sorun olurmu?İlla araç cıkarılmadanmı yapılmalı?=
Bazı arkadaşlar folyodan bahsetmişler, bu şeffaf bir ürünmüdür?Uygulama örnekleri varmıdır?
Herkese teşekkürler.Sorularım oldukça buraya yazmaya devam edeceğim.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugrakorkmaz link' Alıntı:
Herkese çok teşekkürler.Evet bu plakalıkları hiç sevmiyorum.Tampon delinsinde istemiyorum.Bu aşamada uygulanacak başka bir alternatif nedir?Silikonu duymuştum ancak çok sağlıklı olacağı gelmiyor aklıma.
Benimkinde hem çift taraflı bant, hemde silikon kullandıklarını belirttiler, sağlam gibi duruyor bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zaten aracıma sabahları binerken çevresine, sağına soluna bir göz atarım, öyle birşey olsa dikkatimi çeker muhakkak.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mumlu hali ile teslim edeceklerini zannetmiyorum.
Araç bayinin deposuna indiğinde gidip mumlu halini görebilirsiniz.Ben gidip görmüştüm hemen :)
Bayi yıkamayı yapıp size teslim edecektir.Sonra gidip boya korumayı yaptırabilirsiniz herhangi bir sakıncası olmaz.
Folyo dan kastınız kaput filmi ise evet şeffaf benim aracımda var , ayrıca siyah tavan filmide var , benim aracın resimlerine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=410.0

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

TOGI link' Alıntı:
Mumlu hali ile teslim edeceklerini zannetmiyorum.
Araç bayinin deposuna indiğinde gidip mumlu halini görebilirsiniz.Ben gidip görmüştüm hemen :)
Bayi yıkamayı yapıp size teslim edecektir.Sonra gidip boya korumayı yaptırabilirsiniz herhangi bir sakıncası olmaz.
Folyo dan kastınız kaput filmi ise evet şeffaf benim aracımda var , ayrıca siyah tavan filmide var , benim aracın resimlerine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=410.0
Maşallah araç super.. Ben folyo tavana dusunmuyorum cunku sunroof var.Ve beyaz renkte sıyah sunroof temelınde hos bır goruntu vermekte.Ancak sızın aracınızda cok şık olmuş
GUle gule kazasız belasız bının..

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Bugün Opelden arkadaşım aradı.Aracım Izmir Torbalıya limana inmiş :) Kod 48.
Bu hafta içinde yada haftaya araç bende olucak inşallah.

TOGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gözünüz aydın :)
Muhtemelen bu hafta sonuna doğru istanbul a gelir.Plaka işlemleride en geç haftaya Salı biter ..