2012 1,3 cdti corsa şehirlerarası yakıtı neden fazla

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
75 Beygirlik bir araç için ekonomik bir hız değil gittiğiniz hız, Motor gücü düşük olduğundan yüksek hızlarda yakıt harcaması fazla olacaktır. 90-100 yerine 75-85 kilometre hızlarda yolculuk etmek sizin aracınız için çok daha uygun olacaktır.

Yeni nesil motorlar çok yakıyor demek yanlış olur, motor gücü kasaya göre düşük demek daha doğru olur.

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler bilgiler için,evet kasa ağır motor gücü az kalıyor,bunu bu şekilde kabullenmek gerekiyor sanırım,artık yakıtta eski değerlerde değil zaten almış başını gidiyor.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence burdaki tek sorun sizin yola çıkmadan önce yol bilgisayarı verilerini sıfırlamamanız :D
şehir içi 5.8 gösteren aracın ortalamasını çok düşüremezsiniz. yol çıkmadan yol bilgisayarını sıfırlarsanız uzun yol için ortalama lt gösterecektir... ben 140 -160 hız bandında 2011 corsayla euro 4 motorlu ile 4.4 lt geçemedim. ama 90 km max hızla 3.8 lt gördüm. 100 110 ile de 4.1 lt falan görüyorum. hız sabitleyiciyide rampada iptal edin yoksa öküz gibi yaktırıyor gazı köklüyor rampada...

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence burdaki tek sorun sizin yola çıkmadan önce yol bilgisayarı verilerini sıfırlamamanız :D
şehir içi 5.8 gösteren aracın ortalamasını çok düşüremezsiniz. yol çıkmadan yol bilgisayarını sıfırlarsanız uzun yol için ortalama lt gösterecektir... ben 140 -160 hız bandında 2011 corsayla euro 4 motorlu ile 4.4 lt geçemedim. ama 90 km max hızla 3.8 lt gördüm. 100 110 ile de 4.1 lt falan görüyorum. hız sabitleyiciyide rampada iptal edin yoksa öküz gibi yaktırıyor gazı köklüyor rampada...

Burada aracın motor gücü ve vites sayısıda çok önemli, aracınız 90 beygir 6 ileri ise ortalama 90-100 arası ekonomik gitmeniz kadar doğal bir şey yok.

Not: kendi aracımı düşününce 95 beygir araca 6. Vitesi neden çok görürler çözebilmiş değilim.

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burada aracın motor gücü ve vites sayısıda çok önemli, aracınız 90 beygir 6 ileri ise ortalama 90-100 arası ekonomik gitmeniz kadar doğal bir şey yok.

Not: kendi aracımı düşününce 95 beygir araca 6. Vitesi neden çok görürler çözebilmiş değilim.

Sent from my RM-821_eu_turkey_244 using Tapatalk
90'lık corsa ve puntoda kullandım arada performans olarak hissedilir fark var ancak 75'likte yetiyor.
yakıt durumuda bence çok ideal değerlerde yakıyor araba ama kullanmadan kullanmaya fark var.
dayımın aracı kullanıdığım corsa arabaya ben binince şehir içi 5 lt bile olmuyor bazen ama dayım kullanınca 5.5'dan aşağı düşmüyor. kalkarken özellikle dikkat edersek arabayı sıkıştırmadan bir anda hızlandırmadan kalkarsak gerçekten çok az yakıyor...