2012 1,3 cdti corsa şehirlerarası yakıtı neden fazla

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar,
2012 cdti enjoy 75 corsa var,geçenlerde şehirler arası yola çıktım,önceden şehir içi 5,5 -5,6 yakıyordu ama şehirdışı az yakar kesinlikle dedim,ancak ne klima açtım ne 100 km geçtim,gayet devirli kulanmama rağmen cruse control de gittim genelde 450 km de 5,6 gösteriyor,gözlerime inanamadım millet 3,8 lere düşüyor,aynı model 2010 corsadan biladerde var,aynı yolu o gitti 3,90 gördüğünü söyledi,daha arcın 30000 bakımını yeni yaptırdım,bakımdan sonra düşer dedim,hiçbirşey değişmedi,yazılımla alakalı olabilirmi acaba,ne olabilir.bu değerlerin normal olmadığı aşıkar.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli cruise arabayı boğar,düz yolda kullan cruise u...

rampaya gelirken bas arabana 110-120 ye gelsin toparlasın,öyle çık,sabitleyicide araba bazen düşük vites istemesine rağmen dibine kadar açar pompayı toplasın diye ama nafile :)
sürekli sabitleyici kullanman az yakman anlamına gelmez :)

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sürekli cruise arabayı boğar,düz yolda kullan cruise u...

rampaya gelirken bas arabana 110-120 ye gelsin toparlasın,öyle çık,sabitleyicide araba bazen düşük vites istemesine rağmen dibine kadar açar pompayı toplasın diye ama nafile :)
sürekli sabitleyici kullanman az yakman anlamına gelmez :)

cruise derken rampada kullanmıyorum zaten,aracın kendini rahat hissettiği noktada yol boş düz alanda devreye sokuyorum

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tahmin olarak söyleyebileceğim arabanı biraz yola alıştır,biraz ciğerlendir,dediğin gibide yazılım ve enjektör zamanlarınıda bir kontrol ettirmende fayda var..yada yol bilgisayarın seni kandırıklıyor,depodan ölçmeyi dene birde ;)

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğin gibi en güzeli depodan kontrol ettirmek,bu hafta servise bi gideyim bakalım ne dicekler.

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
dediğin gibi en güzeli depodan kontrol ettirmek,bu hafta servise bi gideyim bakalım ne dicekler.

bilmediğinizi varsayarak, Yazdığınıza istinaden söylüyorum, amacım kesinlikle dalga geçmek değil.

Depodan siz kontrol edeceksiniz. Servis değil. Yanlış anlaşılma olmuş.

depoyu fulleyip yol yaptıktan sonra tekrar fulleyin. Kaç litre ile ne kadar yol yaptığınızı görün. Çıkan sonuca göre yorum yapılır.

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmediğinizi varsayarak, Yazdığınıza istinaden söylüyorum, amacım kesinlikle dalga geçmek değil.

Depodan siz kontrol edeceksiniz. Servis değil. Yanlış anlaşılma olmuş.

depoyu fulleyip yol yaptıktan sonra tekrar fulleyin. Kaç litre ile ne kadar yol yaptığınızı görün. Çıkan sonuca göre yorum yapılır.

tabiki öyle olcak,sorun yok:rakir:

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız manuel galiba, cruz için son vitese atıyorsunuz hız sabit olsun istiyorsunuz rampa çıkarken araç dip gaz yapmaktan başka çersi yok ,
aracınız otomatik olsaydı eğer, araç vites düşecek deviri artıracak dip gaz gitmeyecek ve az yakacatı...
aracınız otomatiks, servise gidin...

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5.6 Yakıt harcaması yaptığınızda Ortalama hız ve devir ne durumda? Ayrıca araç kaç kilometrede. Yeni araçlarda yakıt harcaması bir miktar fazla olacaktır.

senolguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5.6 Yakıt harcaması yaptığınızda Ortalama hız ve devir ne durumda? Ayrıca araç kaç kilometrede. Yeni araçlarda yakıt harcaması bir miktar fazla olacaktır.
ortalama 90-100 gibi şimdiye kadar 140 vurmuşluğum yok :) hızı pek sevmem de
devir 2000-2500 arası
araç 30 binde 75 beygir,yeni nesil motor diyorlar,kaputu açan ustalar 90 lık bu araç diyorlar,ama öyle değil,yeni nesilmiş.o yüzden fazla yakar diyorlar,kimisi normal diyor,

Son düzenleme: