2011 astra h

Tuncg

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2011 astra h kullanışsız özellikleri

Merhaba arkadaşlar 1 yıldır 2011 model astra h 1.3 cdti yanılmıyorsam essentia comfort paket (enjoy essentia farkı nedir bilmiyorum) kullanıyorum. Genel olarak arabadan memnunum ancak bazı eksiklerinin 2011 model ve bu sınıf bi arabada olmasını aklım almıyor. Şöyle ki:
1-Ön cam katı maddeleri tahliye edemiyor yanılmıyorsam? Yoksa tıkalı mı acaba benimki? Sol ön davlumbazı söktürdüğümde yaklaşık yarım kilo toz toprak ve yaprak çıktı. Sağı da söktürüp temizleyeceğim inşallah.
2-Herkesin derdi olduğunu düşündüğüm herhangi bir küçük göz, çekmece vs. Olmaması. El freni hem ortada hem çok alçak. Bozuk para dışında hiçbir şey konulamayan orta konsol. Bunu bir mühendisin düşünmemesi çok ilginç sonuçta konfor konusunda iddialı bir araba.
3-Klima açmak ve ya kapatmak için düğmeye 2 defa basıp 2 defa da çevirmek zorunda kalmak çok canımı sıkıyor.
4-Ön kol dayamanın koltukta olması arkada kol dayama olmaması da beni oldukça rahatsız ediyor buna herkes katılmayabilir.
5-Hararet göstergesi olmaması da bence büyük eksik.
Bir de kullanma kılavuzunda şoför tarafı tutamak yerini gözlük bölmesi olarak bagaj kapağı iç kısmında da üçgen reflektör gösteriyor ama öyle bir şey yok.
Bu konularda sorun yaşayıp da çözen arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

sercan74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tasarımı 2005 yılına ait olduğu için bu tip eksiklikler malesef mevcut

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
öncelikle araçlarımız 2011 yılından itibaren sadece essential comfort paket olarak gelmeye başladı (dizellerde) benzinlilerde essential ve essential comfort paket olara 2 tip mevcuttu. donanım olarak cosmo değil ama kesinlikle dolu bir araç bence. cc, digital klima , yağmur sensörü , far sensörü gibi özellikleri şu anda 2017 model araca bile koymuyor bazı markalar.
1. sorun olarak söylediğiniz olayda sizin aracınızda sıkıntı olabilir çünkü benim aracım da 2012 ve böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. okulumda 2 öğretmen arkadaşımın daha 2011 modeli var ve onlarda da böyle bir sıkıntı hiç duymadım.
2. sorununuza katılıyorum. telefon bile koyamıyoruz maalesef çok sıkıntı. el freni şahsen benim için sorun değil hatta ben Japonlar gibi ortalıkta olmasını sevmem altta olması iyidir benim açımda..
3. soruna da katılıyorum ama bazı arkadaşlardan da şunu duyuyorum. yanlışlıkla dokunma gibi şeyler olmuyor gibi. ona da saygı duyuyorum ama tek tuş daha iyi :) bu arada auto düğmesine basarsanız klima otomatik olarak çalışıyor bilginiz olsun.
4. sorunu tam anlamadım kol dayama megane 2 lerdeki gibi tam ortada olsa tabii daha iyi olurdu ama bu da şahsen bana yetiyor.
5. soruna kesinlikle yüzde yüz katılıyorum. hareret göstergesi bence bu arabanın en büyük eksiği. arabanın uyarı vermesini beklemek saçma. ben manuel olarak kontrol edebilmeliyim ki bence opel bu konudaki itirazları görünce j kasaya koymuş.

tutamak kısmındaki gözlük olayını ben serviste hallettim. 20 tl verdim orijinal gm taktılar ve bence inanılmaz kullanışlı. çok iyi oldu.

Tuncg

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Donanımına hiç bir lafım yok gayet yeterli sadece benim için eksik olan cam tavan ki zaten bu modelde pek bulunmuyor. Hatta konforun yanında üst düzey güvenlik ve yol tutuşuna rağmen sadece konfor konusunda yeterli japonlardan daha uygun fiyatıyla markaya bir hayran daha kazandırdı.
1. Sorunda camda sıkıntı yok sadece ızgaraya düşen yaprak toz vb şeyler aşağıya düşmeyip davlumbazın üstünde birikiyor gibi geldi bana tekrar kontrol ederim.
Evet el freninin ortalıkta olmaması güzel bir şey ama en azından sağda ve ya solda olsa altı eşya gözü olarak kullanılırdı.
Otomatik klimanın çalışma mantığını bilmediğim için güvenemiyorum ve manuel olarak ayarlamak istiyorum.
Kol dayama evet iş görüyor ama koltukla birlikte hareket etmesi koltuk önde kullananlar için sıkıntı yaşatıyor
En memnun olduğum kısım da gözlük çekmecesi kısmı oldu sadece parça değişerek mi halloldu? Tavan döşemesinde delme ve ya başka bir işleme gerek olmadı mı çekmecenin girmesi için?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam cam tavan olayı 2008 yılına kadar geldi ülkemize daha sonra gelmedi. ben arabayı sıfır alırken çok istememe rağmen hatta 2bin tl vermeyi de kabul etmeme rağmen imkansız olduğunu söylemişlerdi.
gözlük kabı muhabbetinde kesinlikle delme falan filan yok zaten yuvaları aynı. sadece çıkarıyorlar ve takıyorlar. siz de yapabilirsiniz. internette orijinal gm marka ürün satan yerlerden alıp takabilirsiniz. ben yetkili serviste rutin bakım yapılırken aklıma geldi taktırdım..

Tuncg

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
tutamak kısmındaki gözlük olayını ben serviste hallettim. 20 tl verdim orijinal gm taktılar ve bence inanılmaz kullanışlı. çok iyi oldu.
İnternetteki fiyatlar dediğinizden çok farklı o fiyata nerden ve ne zaman temin ettiniz? 120 den başlıyor internette

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
eşya koyma gözü yok arabada. bence bu büyük bir sorun.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2014 yada 2015 ocak da 20 tl ye almıştım. gm gözlük kabı. ama tabi o zamanlardaki Euro ile şimdiki bir değil :) Zeytinburnu Odak Opel den almıştım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön camın altında biriken yapraklar davlumbaza nasıl geçer ki imkansız gibi birşey.ön camın altında yüzyıl boyunca temizlemezseniz dahi orada kalırlar tabi çürüyüp küçük tanecik olup ızgaradan aşağı düşerler.ızgaradan aşağı düşenler ise motor iç bölümünden aşağı doğru akan bir delikle yere tahliye olur davlumbaza değil ilginçmiş
Bunu neden yazdım diğer davlumbazı da sökmemeniz için.boşuna yapılan bir işlem.araç yolda giderken lastiğin fırlattığı şeylerdir onlar 2 hafta sonra aynı olacak.
Ön camın altına biriken yaprak gibi katı materyaller bütün otomobillerde elinizle temizlemek zorundasınız.o bölgeyi temizleyebilen bir otomobil yok öyle bir sistem yok

Sony Z5 ile gönderildi

Son düzenleme: