2011 Astra H Easytronic Kalkışta Titreme

chasingthesun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araca 1200 devir civarı gaz vererek kalkmak istersem zangır zangır bir titremeyle kalkıyorum. 1500-2000 gibi seri kalkışlarda yapmıyor bunu.

Araçta LPG yok, 80.000 kmde, 75.000 de baskı balata özel serviste değişti. Değişmeden önce titreme sorunu yoktu fakat stop etme sorunu için götürdüğümüzde baskı çatlamış (?) bu yüzden değişmemiz lazım dediler ve değiştirdik. Sakarya veya İzmitte usta tavsiyelerine de açığım.

Teşekkürler.

Aser13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 otomatik bende h aracımda kalkışta titreme ve ibre göstergesinde ki titremeden ötürü baskı balata değişti fakat geçmemişti.

Bu yüzden boğaz kelebeği,egr,maf sensörü temziliği yaptırmamı söylediler fakat bunun için benden 550 tl fiyat istedikleri için bende temizleyici kullandım würth'ün. Temizleme işlemi sonrasında araç ibre titremesi geçti. Fakat kalkışlardaki titreme 4 katına çıktı. Fakat araç ısındığında yani 50-60 dereceye geldiğinde kalkışlarda titreme olayı bitti. Ama soğukken titreme olayı 4 katına çıktı. Bildiğin subap vurur gibi ses geliyor 1500-2000 devir aralığında.

Yakın zaman yer bulursam egr,boğaz kelebeği,maf temizletmek için gidicem. Bu arada aracımda maf sensörü ve egr uyarısı mevcut cihaz bağladığımızda.

chasingthesun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 otomatik bende h aracımda kalkışta titreme ve ibre göstergesinde ki titremeden ötürü baskı balata değişti fakat geçmemişti.

Bu yüzden boğaz kelebeği,egr,maf sensörü temziliği yaptırmamı söylediler fakat bunun için benden 550 tl fiyat istedikleri için bende temizleyici kullandım würth'ün. Temizleme işlemi sonrasında araç ibre titremesi geçti. Fakat kalkışlardaki titreme 4 katına çıktı. Fakat araç ısındığında yani 50-60 dereceye geldiğinde kalkışlarda titreme olayı bitti. Ama soğukken titreme olayı 4 katına çıktı. Bildiğin subap vurur gibi ses geliyor 1500-2000 devir aralığında.

Yakın zaman yer bulursam egr,boğaz kelebeği,maf temizletmek için gidicem. Bu arada aracımda maf sensörü ve egr uyarısı mevcut cihaz bağladığımızda.
Yanıtınız için teşekkürler. Benim aracımda soğukken en ufak bir titreme veya problem yok, ilk 5 km araba kaymak gibi gidiyor. Fakat bir iki kez dur klk yaptıktan sonra bu titremeler başlıyor. Wurth kullanmayı ben de deneyecektim iyi ki denememişim. Acaba sizinki dizel olduğu için motorda mı bir problem oluştu?

Aracımda motor ve şanzımana dair tek bir hata gözükmüyor bilgisayarda

Aser13

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanıtınız için teşekkürler. Benim aracımda soğukken en ufak bir titreme veya problem yok, ilk 5 km araba kaymak gibi gidiyor. Fakat bir iki kez dur klk yaptıktan sonra bu titremeler başlıyor. Wurth kullanmayı ben de deneyecektim iyi ki denememişim. Acaba sizinki dizel olduğu için motorda mı bir problem oluştu?

Aracımda motor ve şanzımana dair tek bir hata gözükmüyor bilgisayarda

Aracın temizliğini yaptırdım. Boğaz kelebeği felaket tıkalı çıktı. Wurth den önce Egr uyarısı vardı sadece. Spreyden sonra egr, maç sensörü uyarısı yaktı ama aracı temizledikten sonra cihaza bağlayıp kodları sildiğinde daha uyarı kalmadı.

Klasik temizleme bitti araç ivmelenmesi arttı fakat soğukken kalkışta hala titreme var hemde deli gibi. Araçta hiç uyarı yok, ne ekranda nede cihaz bağlandığında.

Enjeksiyon da ufak bir ses farklılığı var belki o yapıyordur. Bilemiyorum ama şuanda bu şekilde sürüyorum.