2009 corsa 1.2 enjoy lpg hakkında

pashaaaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar aranızda Corsa D 1.2 ye lpg taktıran var mı acaba ? yakıtı ve performansı nasıl etkiliyor. ?

konjektor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı araç bende de var. Çok fazla yakıyor o yüzden bende LPG taktırmayı düşünüyorum. Merak ediyorum taktıranlar ne diyor.

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen,bende de 2010 model euro5 motor var , easytronic ile ilgili problem yaşanırmı? ayrıca yol bilgisayarından benzinlide olduğu gibi yararlanabilirmiyim?

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.İşim gereği foruma fazla giremiyorum.Aracımda NLP marka lpg sistemi var.Yakıt yarı yarıya düştü.Ortalama 0,15 kuruş yakıyor.Ara sıra aldığım gaza bağlı olarak motor arıza lambası yakıyor,ama keyfe keder verecek bi hata.Araçta hiçbir sorun yok.Çekiş ısınma hızlanma v.s hiçbir fark yok.Size önerim benim görüşüme göre takılan markadan ziyade takan yer.Yani LPG de marka değil işçilik önemli bence.Tabiki ustalara saygı duyuyorum diğer fikirlere de saygılıyım.Ben taktırırken çok araştırdım,kimse yardımcı olmadı.Gözümü kapadım taktırdım,son derece memnunum.Depoyu fulle diyorum 55 TL :) ortalama 360 km civarı gidiyor şehir içi ve dışı karışık.Birşey yazarsanız cevap veremezsem şimdiden özür dilerim.Herkese mutlu ve opelli günler dilerim.Aracımı seviyorum.Allah herkesin arabasını kendisine bağışlasın ve kaza bela vermesin.....

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.İşim gereği foruma fazla giremiyorum.Aracımda NLP marka lpg sistemi var.Yakıt yarı yarıya düştü.Ortalama 0,15 kuruş yakıyor.Ara sıra aldığım gaza bağlı olarak motor arıza lambası yakıyor,ama keyfe keder verecek bi hata.Araçta hiçbir sorun yok.Çekiş ısınma hızlanma v.s hiçbir fark yok.Size önerim benim görüşüme göre takılan markadan ziyade takan yer.Yani LPG de marka değil işçilik önemli bence.Tabiki ustalara saygı duyuyorum diğer fikirlere de saygılıyım.Ben taktırırken çok araştırdım,kimse yardımcı olmadı.Gözümü kapadım taktırdım,son derece memnunum.Depoyu fulle diyorum 55 TL :) ortalama 360 km civarı gidiyor şehir içi ve dışı karışık.Birşey yazarsanız cevap veremezsem şimdiden özür dilerim.Herkese mutlu ve opelli günler dilerim.Aracımı seviyorum.Allah herkesin arabasını kendisine bağışlasın ve kaza bela vermesin.....
teşekkürler, yol bilgisayarınız var mı peki, varsa gaz takdırdıktan sonra yol bilgisayarınızı nasıl etkiledi....

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tarkan bey lpg uygulanınca yol bilgisayarının tüketimle ilgili bölümleri çalışmaya devam ediyor.ancak ekrana düşen veriler hatalı rakamlar oluyor.
bu arada benim easytronic corsa d şehiriçinde max 7,5-8 litre yakıyor.tüketim rakamı zaten normal.sorun benzin fiyatlarında.
çok fazla km yapmayacaksanız lpg düşünmeyin.Sürpizlerle uğraşmayın derim.
Ama yılda 15-20 bin km yaparım diyorsanız lpg güzel alternatif.

tarki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tarkan bey lpg uygulanınca yol bilgisayarının tüketimle ilgili bölümleri çalışmaya devam ediyor.ancak ekrana düşen veriler hatalı rakamlar oluyor.
bu arada benim easytronic corsa d şehiriçinde max 7,5-8 litre yakıyor.tüketim rakamı zaten normal.sorun benzin fiyatlarında.
çok fazla km yapmayacaksanız lpg düşünmeyin.Sürpizlerle uğraşmayın derim.
Ama yılda 15-20 bin km yaparım diyorsanız lpg güzel alternatif.

şehir içi yakıt aynı evet , aracım henüz 3000 km de, ne bileyim hocam ya, senede 18000 km yapıyorum, kaleme vurursak 2000 tl kadar fark yaratacak... cezbetmiyor değil hani......

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içi yakıt aynı evet , aracım henüz 3000 km de, ne bileyim hocam ya, senede 18000 km yapıyorum, kaleme vurursak 2000 tl kadar fark yaratacak... cezbetmiyor değil hani......

Merhaba corsa arçlar'da problem yaşanmaz ama iyi bir işçilikle yakıt tasarrufu kadar çevreyi kirletmeme konusu da önemli.