2009 astra cosmo manual esp varmı ? YARDIM

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
IDS uzunca interaktif surus sistemi dir. Bir tus yardimi ile (SPORT Tusu) arabanizin karakterini degistirir.

Bunu yaparken soyle yapar. Sport tusuna bastiginiz anda,

1.) Gaz tepkileriniz daha sert olur ve arac gaza daha hizli bir sekilde tepki verir, tabiri caizse sizi koltuga yapistirir.

2.) DIreksiyonunuz daha hassas olur ama sertlesir, tepkileri hizlanir, bunu EPS (ESP degil) sayesinde yapar.

3.) Suspansiyon sisteminiz spor surus moduna gecer, arac daha sert olur. Bunuda CDC sayesinde yapar. (Countious Damping Control)

Bunalar sayesinde baska bir arac kullaniyor izlenimi verir. Yani IDS yoksa ESP off da yok.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
IDS uzunca interaktif surus sistemi dir. Bir tus yardimi ile (SPORT Tusu) arabanizin karakterini degistirir.

Bunu yaparken soyle yapar. Sport tusuna bastiginiz anda,

1.) Gaz tepkileriniz daha sert olur ve arac gaza daha hizli bir sekilde tepki verir, tabiri caizse sizi koltuga yapistirir.

2.) DIreksiyonunuz daha hassas olur ama sertlesir, tepkileri hizlanir, bunu EPS (ESP degil) sayesinde yapar.

3.) Suspansiyon sisteminiz spor surus moduna gecer, arac daha sert olur. Bunuda CDC sayesinde yapar. (Countious Damping Control)

Bunalar sayesinde baska bir arac kullaniyor izlenimi verir. Yani IDS yoksa ESP off da yok.

+1907. açıklama gayet net. eğer ıds plus olsaydı orta konsolda sport tuşu olurdu. o tuşa uzun süre bastığınızda ön panelde esp ışığı sürekli yanar yani off konuma geçer.ah ah eski aracı çok özledim galiba:rolleyes:

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cosmo astrada esp olmaması tuhaf. golfde orta donanımda var, bazırlarıda golf değerinden pahalı diyor. evet pahalı ama dolu:)

33tolga33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her arabada mutlaka bulunması gereken bir sistem bence :)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ya aslinda cogu cosmoda esp+ var, ids+ yok diye biliyorum. yani cosmo ise esp var ama ids yok

efe009

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pardon yanlişlikla tekar yazdim.esp kesin var. Manual olduğundan dolayi sport mod yok yani ids.2009 larda opsiyon olarak varmiş sanirim.

Ramazan32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen hocam bızdede 2010 model astra sedan cosmo sport var antalya lansman aracıydı grafık bılgı ekranının altında manuel esp tusu var

galıba bu ozellık bıze ozel :D