2008 NBA şampiyonu Boston Celtics

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
2008 NBA şampiyonu bugün 6. maçta belli oldu, seriyi 4-2 kazanan Boston Celtics 22 yıl aradan sonra 17.şampiyonluğunu kazandı.

Seriye kendi evindeki ilk iki maçı kazanarak ve savunmasıyla Lakers hücum silahlarını durdurarak başlayan Celtics, Los Angeles'taki ilk maçı kaybettikten sonra 4.maçta tek kelimeyle mucize gerçekleştirdi. Zira maç içinde 24 sayı geri düşmesine rağmen müthiş bir ikinci yarı oyunu ile kazanmayı bildi. 5. maçtada benzer bir sondan zor kurtulan Lakers maçı alarak seriyi 3-2'ye getirdi.

Bu sabaha karşı 6.maç tekrar Boston'da oynandı. Celtics tam anlamıyla Lakers'ı sahadan sildi süpürdü. Şampiyonluğu çok daha fazla isteyen ve bunu sahaya her dakika yansıtan taraf şampiyonluğuda kucaklayan oldu.

6 maçın altısınıda canlı hatta 2-3 tanesini akşam olup banttanda izleyen ben uzun zamandır hiç almadığım kadar müthiş bir zevk aldım bu sene NBA finallerinden.

Boston yıldızı Garnett, maç sonunda verdiği röportajda "Herşey mümkündür..." diye bağırarak gözyaşlarına boğuldu. Bu bile Celtics'in maçı ne kadar istediğini ortaya koyuyordu.

Teşekkürler NTV ve Celtics...

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kobe hastası bir basketbol sever olarak
sevindim diyemem.
garnett tek başına aldı bence.

tebrikler.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav buraya yazılır mı bu :S:S tekrarını izleyecektim

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hakeden ve kadrosu iyi olan kazandı.Paul pierce,ray alen,kevin garnet,sam cassel gibi yıldızlar işi bitirdi.kobi ve pau gasol bunlara dayanamadılar.ama son zamanlarda ki en çekişmeli final serisi oldu

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence seride şike war şaka gibi maçlar seyrettim 25 30 sayı farklardan geriye düşmeler gözü kapalı üçlük atan adamlar potayı göremediler yani bence bostona werdiler bu sene ayarlanmış bir seridi 3 4 maçı seyrettim hep aynı olaylar

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence seride şike war şaka gibi maçlar seyrettim 25 30 sayı farklardan geriye düşmeler gözü kapalı üçlük atan adamlar potayı göremediler yani bence bostona werdiler bu sene ayarlanmış bir seridi 3 4 maçı seyrettim hep aynı olaylar

nba de olmaz sanki

boston un 17 sene sonra şampiyon olduğunu düşünürsek..

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
milyonlarca doların döndüğü bir organizasyonda böyle birşeyin olabilecegini düşünmüyorum.nba en güvenilir spor organizasyonlarından biri.phil jackson gibi şampiyonluk yüzüğü koleksiyoncusu bir hoca böyle birşeyin olmasına müsade etmez.hele ki shaq lakerstan ayrıldıktan sonra lakers ın durumunun eski günlerinden uzak oldugunu gördüğü halde.Lakers ın bu şampiyonluga cok ihtiyacı vardı ama daha cok ihtiyacı olan ve takımı bariz iyi olan şampiyonlugu kazandı diye düşünüyorum.

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 tane yüzük hakeden oyuncu vardı.allen,pierce,garnett.kesinlikle hakettiler.özellikle pierce tam bi lider gibi oynadı final serisinde ve MVP seçilerek bunu hakettiğini gösterdi..Boston un tamamlayıcı parçalarıda diğer takımlardan yeterince üstündü,guard da rondo[onun yedeği cassel], james posey gibi parçaları diğer takımlara [cavs hariç] nazaran çok üstündü..tebrikler diyorum.bu şampiyonlukla 17. şampiyonlugu alarak en çok şampiyon olan takım ünvanının sahibi oldular..

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 tane yüzük hakeden oyuncu vardı.allen,pierce,garnett.kesinlikle hakettiler.özellikle pierce tam bi lider gibi oynadı final serisinde ve MVP seçilerek bunu hakettiğini gösterdi..Boston un tamamlayıcı parçalarıda diğer takımlardan yeterince üstündü,guard da rondo[onun yedeği cassel], james posey gibi parçaları diğer takımlara [cavs hariç] nazaran çok üstündü..tebrikler diyorum.bu şampiyonlukla 17. şampiyonlugu alarak en çok şampiyon olan takım ünvanının sahibi oldular..
:good:

Vectra_Black

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.fcbarcelonaturkiye.com
Serideki çift numaralı (2.,4.,6.) maçlar muhteşemdi. İnternetten hala özetlerini izlemekteyim.

Seri başlarken herhalde Kobe her maç 40-50'den aşağı sayı atmaz garibim Celtics kaybeder diyordum. Ama ilk iki maçtan sonra büyük bir yanılgı içinde olduğumu farkettim.

Yalnız hala Kobe'nin gizli bir sakatlığımı vardı, koç ile bir sıkıntısımı vardı, adama büyü felanmı yaptılar diye düşünmüyor değilim. Nedense ilk çeyrekte adam ne atsa giriyor ama ondan sonra yerlerde sürünüyor.

Son yılların en güzel finaliydi ki geçen seneye göre çok çok iyiydi.