2008 corsa d benzin ibresi güncellemesi sorunu

myyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 1.2 benzinli aracımda benzin aldıktan sonra gösterge hemen güncellemiyor, 10 litrenin üzerinde aldığım zaman 2-3km gidince güncelliyor kendini ama 5-6 litre benzin alırsam hiç güncellemiyor ibre hiç oynamıyor yerinden. akü kutup başını söküp takınca veya göstergelerin sigortasını çıkarıp takınca benzin göstergesi anında yükseliyor. yani 2 litre bile benzin alsam sigortayı çıkarıp takınca yükselmeyi anında gözlemliyorum. sizce bu sorun yazılımsal mı yoksa gösterge de problem mi var. benzer sorunu yaşayan varmı acaba?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2008 1.2 benzinli aracımda benzin aldıktan sonra gösterge hemen güncellemiyor, 10 litrenin üzerinde aldığım zaman 2-3km gidince güncelliyor kendini ama 5-6 litre benzin alırsam hiç güncellemiyor ibre hiç oynamıyor yerinden. akü kutup başını söküp takınca veya göstergelerin sigortasını çıkarıp takınca benzin göstergesi anında yükseliyor. yani 2 litre bile benzin alsam sigortayı çıkarıp takınca yükselmeyi anında gözlemliyorum. sizce bu sorun yazılımsal mı yoksa gösterge de problem mi var. benzer sorunu yaşayan varmı acaba?

herhangibir sorun yok aracınızda. üretici bu şekilde üretmiş. 10 litre altını hemen algılamıyor.astra h araçlarda aynı mesela

iphonecu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eskiden 30tl alsam bile güncellerdi. Şimdi utanmasa 50 tl alınca bile menzil yok diyecek :D

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Koca depoda 2 litre benzini algılasa bile göstergedeki hareketi görmek zor. Gösterge yavaş hareket ediyor üreticinin bir bildiği vardır. Şu an nasıl bilmiyorum ama yol bilgisayarının genel mantığı depodaki veriyi 12 Km de bir almaktı. Anlık yakıt göstergesi enjektörü bağlı Calisir.

Onore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz bide lpgli araçlarda görün. Çeyrek depo altında benzin varsa benzin yiyormuş gibi ibre sıfıra gidiyor 200 kmde :)

myyy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman genel bir sorun bu. akünün kutup başını söküp takınca hemen yükselmesi ilginç. yazılım güncellemesi ile ilgili birşeyler okumuştum ama pekte uğraşmaya değmez anlaşılan. teşekkür ederim yorumlarınız için.