2008 Astra Njoy dizel 60bin bakım-yardım

rainy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,

Kısa bir zaman önce 2008 model Astra H Njoy 1,3 CDTI Sedan aldım. 62000 KM'de. Bugun Kayseri'deki yetkili servise gidip 60bin bakımı için neler yapıldığını ve ne kadara yapıldığını sordum. Bana bir ekspertiz ön tahmin listesi verdiler. Kesin sonucun onarım neticesinde belli olacağını söylediler.Listede:

1-Mekanik İşçiliği
2-Ön Fren Balatası (bunu ben istedim)
3-Yağ filtresi
4-Hava filtresi
5-V kayışı klimalı
6-V Kayış gergisi
7-Karter Tapası Frezeli
8-Polen Filtresi Uzun
9-Mazot Filtresi
10-GM Motor Yağı 5W-30
11-Würth Genel Temizleme

Artı: Hız sabitleme sordum 175TL'ye takarız dediler.

Şimdi siz ustalara ve/veya bilenlere sormak istediğim verilen bu listeden öncelikli olarak hangilerini yaptırmalıyım. (Hepsinin belki yapılması gerekiyor ancak önem sırasına göre yani önemli olanları şimdi, diğerlerini de birkaç ay sonra yaptırmak istiyorum) Araçta ön balata-yağ ve yağ filtresinin değişmesi gerektiğini biliyorum ancak digerleri hakkında pek bir bilgim yok. Servisten çıktıktan sonra yedek parçacının birine balata fiyatlarını sordum 65TL dedi. Orjinal mi yan sanayimi diye sordum, komik gelmiş olacak ki bunların hepsi orjinal Almandır dedi. Diğer parçaları sormadım. Bu parçalar için belirli bir marka varmıdır? Bulunduğum şehir Kayseri ve açıkçası buradaki iyi opel özel servislerini de bilmiyorum. Şimdiden yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim....

NOT: Bu parçalardan önemli olanları alsam herhangi bir usta takabilir mi, bilgisayar falan gerekir mi, illaki opel servisi olması mı gerekir. (Babamın arabası tofaş, onun ustasına götürmeyi düşündüm de)

Son düzenleme:

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işçilik ücreti çok alıyorlar yoksa takılan parçaların fiyatları dışarı ile arasında fark olduğunu düşünmüyorummm
ben 15000 bakımını özel serviste
filtreler artı yağ değişimin 120 130 civarı yaptırıyorum herşey dahil

rainy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet işçilik için saati 60tl alıyorlarmış. parça fiyatları da sanırım dışarıda biraz daha ucuz. hala ne yapacağımı bilemez durumdayım ???