2008 Astra H arıza

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese;

Aracımda son zamanlarda 2 sorun farkettım ve paylaşmak istedim.Yorumlarınızı ve ustaların öneri ve yardımlarını bekliyorum.

Aracım 20.000 km de

İlk olarak direksiyonunda bir problem yasıyorum şöyle ki; direksıyonu saga ya da sola çevirirken bikaç kez "çıt çıt" diye sesler duyuyorum araba ısınınca bu kesılıyo bazen ama genelde bu ses var.

İkinci olarakta arabayı bir süre istanbul trafiğinde kullandıgımda debriyajdan ayağımı yavaşça çekmeye basladıgımda rahatsız edıcı bır sekılde gıcırtı gelıyo sanki birşey yağsız kalmısta gıcırdıyo gibi.Bu sorun bir süre kullandıktan sonra oluyor arabayı.

Yardımlarınızı bekliyorum.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilkini bilmiyorumda ikincisi debriyaj pedalındaki yayın ordan geliyor gibi wd 40 türü sprey halde olan yağı o bölgeye sıkarsanız gıcırdaması kesilebilir.
benimkide aynı demeyimde benzer durumda 3 4 ayda bir yağlıyorum geçiyor.

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilkini bilmiyorumda ikincisi debriyaj pedalındaki yayın ordan geliyor gibi wd 40 türü sprey halde olan yağı o bölgeye sıkarsanız gıcırdaması kesilebilir.
benimkide aynı demeyimde benzer durumda 3 4 ayda bir yağlıyorum geçiyor.

tam olarak nereye sürmem gerekir peki yağı?debriyajın oraya egılsem falan gorebilirim heralde yayı falan?

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önünde bir koruma yoksa görebilirsin.
eğilip bakınca pedalın demir kısmını takip et kısa bir mesafe zaten yayın olduğu kısıma sık aynı durumsa 3 4 ay rahat edersin.

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önünde bir koruma yoksa görebilirsin.
eğilip bakınca pedalın demir kısmını takip et kısa bir mesafe zaten yayın olduğu kısıma sık aynı durumsa 3 4 ay rahat edersin.

ok saolasın kardeşim deniycem sölediklerini..

Diğer sorunum hala güncel önerileri bekliyorum...:(

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncelll..