2008 astra g klima,abs,devir,gaz sorunlarım

hqkqn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar bu sitede yeni üyeyim ama yardım edeceğinişzden şüphem yok şimdiden teşekkkür ederim.
Benim 2008 model opel astra g hatchback aracımda 2011 yılında gaz taktırdım İzmir'DE başıma gelmeyen kalmadı; zavoli gaz taktırdım klima kompresörü bozuldu 800,00 liraya aldım gm değil şuan markayı unuttum bilinen marka oda neyse,250,00 lira taktırma parası verdim servise kazığı birde orda yedim.
Sonra gazda araba istop etmeye başladı hala var çok uğrştım düzelsin diye olmadı.
Gazda ibre oynuyor araba istop etcek gibi oluyor olmuyor istop ettiği zamanda çok oluyor ayarları herşeyi filtre herşeyine baktırıyorum.Sonra arabamda arıza lambası bazen yanıyor gazdan diyolar.
ABS ışığım sabah ilk çalıştığında sönüp yanıyor ve yandığında en az 5 saniye sonra sönüyor.
üçüncü ve son olarak klimam şuanda belli zamandan sonra sogutmuyor yani belli bir yol seyahatı oda en fazla 20 dakika sonra klima sogutmuyor ve durduğum yerde ibre 10 yazn çubukla bi altında çubuk arasında oynama yapıyor.
Lütfen yardımcı olun ne yapıyım opelseverler.
Bende opelimi seviyorum
NOT: İZMİRDE ZAVOLİ 3 SANAYİ SİTESİ KAPTAN OTOGAZ TAVSİYE ETMEM.

ekrem35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ABS: Soketleri kontrol et , gerekirse çıkar üzerindeki pisliği temizle öyle tak bi dene. Ben 3 porya değiştirdim. Son aldıgım muadil bir üründü, soket tam oturmadı ve ışığım hep yanıyor. Arıza ışığını sildir,sildirdikten sonra temizlik yap. Ön poryaların kabloları bazen aşınmadan dolayı kopuyor, lehim de iyi tutmuyor değiştirmek zorunda kalıyoruz.

KLİMA: Bu klima olayını ben de çözemedim. ÇİĞLİdeki ARKAS YETKİLİ OPEL servisi de çözemedi. Stop etme olaylarını ben de çok yaşıyorum. Ama devir düştüüğünde yaşıyorum. Sen şimdi 90 la giderken stop etti demişsin, kendi düşüncem kompresörü takan usta iyi bir usta değil.

ARIZA IŞIĞI: Gaz kullananlarda genelde oksijen sensöründen dolayı arıza ışığı yanar. Sorun etme.

Tech 2 ile arıza kodlarını okut , arızanın kaynak noktalarına inersin.