2006 corsa c cdti

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkdaşlar

arabamı bakıma sokmak istiyorum da 1 sene önce bakımında gm motor yağı kullanılmış. 10w-40 , ben bunu değiştirmek istiyorum. acaba hangi marka kullanmalıyım. ? (dizel)

castrol sitesinde EDGE 5W-40 kullanın diyor.

http://www.opelgm.com/Castrol-5W-40-EDGE-Tam-Sentetik-Motor-Yagi-4-Litre,PR-3390.html
bu sitede bir motor yağı var bunu alsam mı acaba ? daha önce kullanan arkdaşlar var mı ?

ya da sizin tavsiye edebilceğiniz motor yağı hangsidir yazarsanız seviriim.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de aracımda castrol edge 5-40 kullanıyorum..Normalde çok ince bir yağdır..İnce yağlar motorları kalın yağlardan daha iyi yağlar ama yağ eksiltme oranı fazladır..Yani 1000 km de 1 lt misal..Oysa kalın yağlar motoru ince yağlara göre daha az yağlar moleküler yapısı sebebiyle ama yağ eksiltme oranı daha azdır..1000 km de 0.6 lt gibi..Castrol firma olarak sırf yağa endeksli bir firma..Haliyle ürünlerinin de kalitesiz/verimsiz olacağını sanmıyorum..

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumunuz için teşekkürler. bende 5w-40 alacağım sanırım. bu verdiğim sitedeki link dizeller için uygundur yanılmıyorsam .???

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Castrol linki dizel araçlar için uygun görünüyor ama mobil yağ yüksek kmli araçlar için daha doğrusu özellikle belirtilmiş 75.000 km yi aşan benzinli motorların ömrünü olumlu anlamda desteklemek adına üretildiği yazıyor..

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cdti'ya 10w40 konmaz zaten dünya üzerinde opelin dizel motorlar için onayı olan GM_LL_B onayını alan bir 10w40 yok, 0w30,5w30,0w40,5w40ler oluyor ama dediğim onayı aramayı unutmayın. Ben mobil1 0w40 new life'ı yada yeni çıkan 0w40 esp'yi öneririm.

donatello

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar iyi günler daha önce hiç yetkili serviste bakım yaptırmadım.. aracımın 90bin bakımı gelmek üzere.. tanıdık diye başka biryerde bakım yaptırmıştık ama astronomik rakamlar çıktı konu başlığını açmıştım fiyatlarla ilgili.. konu başlığı linkte..
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1716192#post1716192

asıl öğrenmek istediğim
genel rutin bakımlar yetkili serviste toplam olarak ne kadar tutuyor?
araç opel corsa 2006 1.3 dizel
km 89.000
avcılarda olduğumdan en yakın servis erdemirler haramiderede
daha önce gidenler olumlu olumsuz görüş belirtebilirmi?

Son düzenleme:

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en baz filtre yağ bakımı yetkili serviste 500tl civarıydı bir ara 129tl diye kampanya yapmışlardı 3 yaş üstünede konan yağ yağ değil diyorlardı

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar iyi günler daha önce hiç yetkili serviste bakım yaptırmadım.. aracımın 90bin bakımı gelmek üzere.. tanıdık diye başka biryerde bakım yaptırmıştık ama astronomik rakamlar çıktı konu başlığını açmıştım fiyatlarla ilgili.. konu başlığı linkte..
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1716192#post1716192

asıl öğrenmek istediğim
genel rutin bakımlar yetkili serviste toplam olarak ne kadar tutuyor?
araç opel corsa 2006 1.3 dizel
km 89.000
avcılarda olduğumdan en yakın servis erdemirler haramiderede
daha önce gidenler olumlu olumsuz görüş belirtebilirmi?
Servis fiyatları konusunda bir şey diyemem daha 15000 km bakımına girmedim. ancak 5000 km ücretsiz bakımım ve cc için erdemir'e gitmişitm. zaten aracımda oradan çıkma.. servis sorumlusu mehmet bey gerçekten ilgilidir. aracı kendi aracı gibi kontrol edip teslim alıyor ve kontrolünü sağlıyor sağolsun...sormadan da bir işlem gerçekleştirmiyorlar....