2006 astra h stop ediyor

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracım 2006 astra h 1.6 twinport, 2hafta önce gaz kelebeğini çıkartıp balata spreyiyle temizledim çok kirlenmişti temizledikten sonra aracın çekişi haliyle değişti rölantideki oynama gitti fakat şöyle bi sorunla karşılaştım araçla giderken frene basıp durduğumda devir bi yukarı bi aşağı yapıp stop etmeye başladı ve bu sorun sadece gazda oluyor trafik olduğunda mecburen benzine alıyorum o şekilde devam ediyorum gaz ayarı yaptırdım düzelmedi gazla ilgili bir sorun yok herşey kontrol edildi, lpg aldığım yeri değiştirip farklı benzinliklerden alıyorum yine aynı sizce sorun neden olabilir fikirlerinizi bekliyorum :confused:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
boğaz temizliğinden sonra kalibrasyon yapılıyor diye biliyorum

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
boğaz temizliğinden sonra kalibrasyon yapılıyor diye biliyorum

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, birkaç yere götürdüm fakat adaptasyon bozuk değil dediler temizlerken kelebeğe hiç dokunmadan spreyle temizleyip taktım zaten. Birde aklıma sonradan şu geldi ben boğaz kelebeğini takarken combosu olan bir komşu geldi ve ben temizlerken debimetreyi de temizlerim diyerek onada balata spreyi sıktı acaba debimetre mi bozuldu ki :confused:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, birkaç yere götürdüm fakat adaptasyon bozuk değil dediler temizlerken kelebeğe hiç dokunmadan spreyle temizleyip taktım zaten. Birde aklıma sonradan şu geldi ben boğaz kelebeğini takarken combosu olan bir komşu geldi ve ben temizlerken debimetreyi de temizlerim diyerek onada balata spreyi sıktı acaba debimetre mi bozuldu ki :confused:

debimetre balata spreyi ile temizlenmemeli diyorlar. maf sensör temizleyici olarak ayrı bir spreyi var.
tech 2 veya opcomla okuduğu değerlere bakılıp arızalı olup olmadığı anlaşılabilir.

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
debimetre balata spreyi ile temizlenmemeli diyorlar. maf sensör temizleyici olarak ayrı bir spreyi var.
tech 2 veya opcomla okuduğu değerlere bakılıp arızalı olup olmadığı anlaşılabilir.

Hadi yaa :/ peki bu debimetrenin fişini çekip denesem bir sorun olur mu sizce?

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra c de aynı. bir kere gaz kelebeği temizlendi sonrasında rolantide bozulmalar oluştu ancak ilk 3 - 5 dakika oluyor. motor ısınınca normale dönüyor. belkide gaz kelebeğinden değil. bir türlü teşhis koyamadım. sizin araçta motor ısınınca yine stop etme veya rolanti bozukluğu oluyor mu?

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benim vectra c de aynı. bir kere gaz kelebeği temizlendi sonrasında rolantide bozulmalar oluştu ancak ilk 3 - 5 dakika oluyor. motor ısınınca normale dönüyor. belkide gaz kelebeğinden değil. bir türlü teşhis koyamadım. sizin araçta motor ısınınca yine stop etme veya rolanti bozukluğu oluyor mu?

aksine motor ısınana kadar araç çok harika fakat ısınınca kafayı yiyor :/

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

onurrkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
dün kelebeği tekrar çıkarttım contayı kontrol ettim tekrardan muntazam bir şekilde taktım benzinde araç aynı sıkıntısız, lpg de iken motor ısınana dek sıkıntısız fakat motor sıcaklığını bulunca stop devam ediyor hatta lpg de iken fan devreye girip kapandığında da stop ediyor :( yarın lpg ciye gideceğim tekrardan :(