2006 astra h rampa sorunu

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar 2006 astra h benzinli aracım var aracım gazı gec algılıyor her zaman 4. viteste vites düşmeden cıktıgım rampayı 2. viteste cıkamıyor devir 2000 in altında ise 2 . viteste rampa da stop edecek mis gibi oluyor 2000 in üstüne cıktıgında anca kendini topluyor baskı balatasını yeni degistirdim forumda konuları okudum balata dan olabilecegi yazıyor ama 1. viteste sıkıntı yok 2. vitesin 2000 devirine kadar sıkıntılı sonra arac kendini topluyor atesleme bobini bujileri degiseli 1000 km olmadı hava filtresi trigeri hepsini yeni degistirdim ben aracı yeniledikce arac daha cok arıza vermeye basladı yag kacakları trigerden gelen tiz bir ses aractan o kadar sogudum ki saglam bir duvar bulup hızla o duvara vuracak seviyeye geldim yag kacagı icin 3 tane ustaya götürdüm 500 er 600 er lira para verdim hepsine hala daha devam ediyor aracı 3000 devirde kullanamıyorum zorladıgım zaman bi yerden yag atıyor bardaktan bosalırcasına bayramı zehir etti bana :D nerden geldigini de bulamıyorlar lpg taktırdıktan 4000 5000 km sonra oldu bunlar araca binesim gelmiyor artık cekicten düstü rampa da duracak kadar yavaslıyor yag kacagı zaten tedavisi yok gibi onun trigeri yeni degistim kulagı sagır edecek sekilde fena bir tiz ses ben bi anlam veremedim 6000 km önce canavar olan bu araba neden bunları yapar anlayan bir insan bulsam götürüp yaptırcam adam akıllı anlayan birine de denk gelmedim :)

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce ustanı değiştir... daha sonra... tahminimcek triger sente atlamış...
veya gergisi iyi değil... eski şahinciler şimdi opelci olduğundan bu durumlar meydana geliyor.
saygılar

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi merhaba. haklısın usta konusunda ama antep bölgesinde güvenilir bir yer yok aracı veriyorsun adam 2 katı daha bozup sana geri veriyor ki zaten 3-4 ustaya götürdüm bugün ses icin gittigimde triger sente atlamıs dedi actı düzeltti ses hala aynı cekis hala düşük bakalım yag kacagı için üst kapagın degismesi lazımmıs adam kendinde sorumluluk hissetse gerek masrafsız bir sekilde yapacak o zaman sesi filan da haledecekmis insallah düzelir ne diyelim

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi merhaba. haklısın usta konusunda ama antep bölgesinde güvenilir bir yer yok aracı veriyorsun adam 2 katı daha bozup sana geri veriyor ki zaten 3-4 ustaya götürdüm bugün ses icin gittigimde triger sente atlamıs dedi actı düzeltti ses hala aynı cekis hala düşük bakalım yag kacagı için üst kapagın degismesi lazımmıs adam kendinde sorumluluk hissetse gerek masrafsız bir sekilde yapacak o zaman sesi filan da haledecekmis insallah düzelir ne diyelim

Külbütör kapağı neden değişiyor ? catlak mı var ? kırık mı ?
contasını değiştirirsen en az 1 sene gider.... iyi conta, iyi işçilik ve sıvı conta takviyesi ile sıkıştırmazsan en az 3 sene gider...

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.

Serkan abi bu isaretlediğim yerden arac sogukken hava cekiyor ısınınca hava veriyor bzen havayla karısık yag atıyor bobini ve bujileri yaglıyor acaba normal birsey mi ?

Ekli dosyalar

• 20160715_183447.jpg
    20160715_183447.jpg
    93.6 KB · Görüntüleme: 14
  • 20160715_183418.jpg
    20160715_183418.jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 16

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal değil

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu biraz daha arastırdım ses ve hava yapmasının nedeni yag pompasının çatlak olmasıy mıs sıkıntı orda pazartesi değisecek bakalım insallah çözülür sorun

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çatlak olan kapak motorun dengesiz çalışmasına neden olur

Sony Z5 ten Tapatalk kullanılarak gönderildi