2006 astra h cdtİ ariza ve ÇekİŞ problemİ

tuncx40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SELAM ARKADAÞLAR 2006 MODEL ASTRA H CDTÝ ARACIMDA SOÐUK HAVALARDA ÝLK ÇALIÞTIRMADA VEYA SOÐUK HAVALARDA SEYÝR HALÝNDE ÝKEN ANLIK BÝ GAZ KESMENÝN ARDINDAN ARACIN ARIZA LAMBASI YANIYOR VE KENDÝNÝ SANIRIM KORUMAYA ALIYOR, BU ANDAN ÝTÝBAREN ARACIN PERFORMANSI DÜÞÜYO, HAVALAR ISINMAYA BAÞLADI BU ARIZA YOK DENECEK KADAR AZALMAYA BAÞLADI, MAKÝNAYA BAÐLAYINCA GAZ PEDALI KONUM SENSÖRÜ ARIZASI VERÝYOR. BU SORUN ÝLE KARÞILÞAN ARKADAÞLAR HANGÝ YOLU ÝZLEDÝNÝZ. SANAYÝDE BÝ KAÇ USTAYA GÝTTÝM AMA TUTARSIZ ARIZA TESPÝTLERÝ YAPTILAR. BÝR TANESÝNDE ARAÇ 3 GÜN KALDI BEYÝNÝ TAMÝR ETTÝK DEDÝ ÝNANDIK 200 TL BAYILDIK. FAKAT ARIZA HALEN DEVAM EDÝYO.BEN ANKARADA ÝKAMET EDÝYORUM ÝYÝ BÝR USTA VEYA TAVSÝYE. TECRÜBELÝ ARKADAÞLAR YARDIMCI OLUN ARAÇTAN SOÐUDUM ÝYÝCE

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çince mi bu? :D

Şaka bi yana, hocam biyerden kopyalamışsınız galiba yazıyı, o da olmamış.
Düzeltirseniz iyi olur.

tuncx40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar 2006 model astra h cdti aracimda soguk havalarda ilk Çalistirmada veya soguk havalarda seyir halinde iken anlik bi gaz kesmenin ardindan aracin ariza lambasi yaniyor ve kendini sanirim korumaya aliyor, bu andan itibaren aracin performansi dÜsÜyo, havalar isinmaya basladi bu ariza yok denecek kadar azalmaya basladi, makinaya baglayinca gaz pedali konum sensÖrÜ arizasi veriyor. Bu sorun ile karsilsan arkadaslar hangi yolu izlediniz. Sanayide bi kaÇ ustaya gittim ama tutarsiz ariza tespitleri yaptilar. Bir tanesinde araÇ 3 gÜn kaldi beyini tamir ettik dedi inandik 200 tl bayildik. Fakat ariza halen devam ediyo.ben ankarada ikamet ediyorum iyi bir usta veya tavsiye. TecrÜbeli arkadaslar yardimci olun aractan sogudum iyice

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:48 ----------

SELAM ARKADASLAR 2006 MODEL ASTRA H CDTI ARACIMDA SOGUK HAVALARDA ILK CALISTIRMADA VEYA SOGUK HAVALARDA SEYIR HALINDE IKEN ANLIK BI GAZ KESMENIN ARDINDAN ARACIN ARIZA LAMBASI YANIYOR VE KENDINI SANIRIM KORUMAYA ALIYOR, BU ANDAN ITIBAREN ARACIN PERFORMANSI DUÞUYO, HAVALAR ISINMAYA BASLADI BU ARIZA YOK DENECEK KADAR AZALMAYA BASLADI, MAKINAYA BAGLAYINCA GAZ PEDALI KONUM SENSORU ARIZASI VERIYOR. BU SORUN ILE KARSILSAN ARKADASLAR HANGI YOLU IZLEDINIZ. SANAYIDE BI KAC USTAYA GITTIM AMA TUTARSIZ ARIZA TESPITLERI YAPTILAR BIR TANESINDE ARAC 3 GUN KALDI BEYINÝ TAMÝR ETTÝK DEDI INANDIK 200 TL BAYILDIK FAKAT ARIZA HALEN DEVAM EDIYO BEN ANKARADA IKAMET EDIYORUM IYI BIR USTA VEYA TAVSIYE TECRUBELI ARKADASLAR YARDIMCI OLUN ARACTAN SOGUDUM IYICE

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar 2006 model astra h cdti aracimda soguk havalarda ilk Çalistirmada veya soguk havalarda seyir halinde iken anlik bi gaz kesmenin ardindan aracin ariza lambasi yaniyor ve kendini sanirim korumaya aliyor, bu andan itibaren aracin performansi dÜsÜyo, havalar isinmaya basladi bu ariza yok denecek kadar azalmaya basladi, makinaya baglayinca gaz pedali konum sensÖrÜ arizasi veriyor. Bu sorun ile karsilsan arkadaslar hangi yolu izlediniz. Sanayide bi kaÇ ustaya gittim ama tutarsiz ariza tespitleri yaptilar. Bir tanesinde araÇ 3 gÜn kaldi beyini tamir ettik dedi inandik 200 tl bayildik. Fakat ariza halen devam ediyo.ben ankarada ikamet ediyorum iyi bir usta veya tavsiye. TecrÜbeli arkadaslar yardimci olun aractan sogudum iyice

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 10:35 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:48 ----------

SELAM ARKADASLAR 2006 MODEL ASTRA H CDTI ARACIMDA SOGUK HAVALARDA ILK CALISTIRMADA VEYA SOGUK HAVALARDA SEYIR HALINDE IKEN ANLIK BI GAZ KESMENIN ARDINDAN ARACIN ARIZA LAMBASI YANIYOR VE KENDINI SANIRIM KORUMAYA ALIYOR, BU ANDAN ITIBAREN ARACIN PERFORMANSI DUÞUYO, HAVALAR ISINMAYA BASLADI BU ARIZA YOK DENECEK KADAR AZALMAYA BASLADI, MAKINAYA BAGLAYINCA GAZ PEDALI KONUM SENSORU ARIZASI VERIYOR. BU SORUN ILE KARSILSAN ARKADASLAR HANGI YOLU IZLEDINIZ. SANAYIDE BI KAC USTAYA GITTIM AMA TUTARSIZ ARIZA TESPITLERI YAPTILAR BIR TANESINDE ARAC 3 GUN KALDI BEYINÝ TAMÝR ETTÝK DEDI INANDIK 200 TL BAYILDIK FAKAT ARIZA HALEN DEVAM EDIYO BEN ANKARADA IKAMET EDIYORUM IYI BIR USTA VEYA TAVSIYE TECRUBELI ARKADASLAR YARDIMCI OLUN ARACTAN SOGUDUM IYICE
bu tip elektronik arizlarda opel servisini tercih edin normal sanayideki her otomobili tamir eden ustalarin bu durumu cözebileceklerini sanmiyorum, mekanik tamirler ok.... fren,baski balata , triger vs..ama elektronik durumlar daha derin isler.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle arıza koduna bakın,mesela fren gaz kontak çevirerek,muhtemelen ya EGR yada motor sıcaklık sensoru ama dediğim gibi arıza koduna bakın(fren ve gaz tam basılı kontak araç çalışmayacak şekilde II duruma çevirilecek önünüzde km yazan yerde arıza kodu ortaya çıkacaktır

tuncx40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mutlaka Yetkili Opel servisler iyidir, hani yinede bunun gibi bir arıza ile karşılaşan arkadaş var ise tavsiye olarak olabilir diye düşünmüştüm, opel servis ile görüştüm bu arızalar ile ilgili 2-3 neden olabilir dediler, bir de opel servisler tamir yapmayıp değişim yoluna gittikleri için belki 300-400 tl tamiri mümkün bir parçayı yenesi ile değiştirip 2-3 binliraya kadar masraf çıkartabiliyorlar.

tuncx40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle arıza koduna bakın,mesela fren gaz kontak çevirerek,muhtemelen ya EGR yada motor sıcaklık sensoru ama dediğim gibi arıza koduna bakın(fren ve gaz tam basılı kontak araç çalışmayacak şekilde II duruma çevirilecek önünüzde km yazan yerde arıza kodu ortaya çıkacaktır

Forumda yazdığınız gibi fren ve gaz tam basılı kontak araç çalışmayacak şekilde II duruma çevirilerek yaptığım arıza kodu kontrolünde ACN kdu geldi ekrana acaba bu kod, ne anlama geliyor, daha önce makinaya bağlanınca gaz pedalı konum sensörü arıza verdiğini söylemişti ustalar.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumda yazdığınız gibi fren ve gaz tam basılı kontak araç çalışmayacak şekilde II duruma çevirilerek yaptığım arıza kodu kontrolünde ACN kdu geldi ekrana acaba bu kod, ne anlama geliyor, daha önce makinaya bağlanınca gaz pedalı konum sensörü arıza verdiğini söylemişti ustalar.
ACN ve alt kisimdada numaralar yazmasi lazim bu numaralara göre ariza tespiti yapilabilir, o numaralari yazarsaniz iyi olur , bu arada ayni sekilde bekleyin 10 sn kadar numaralar degisecektir veya tek ariza numarasi var ise en son km gelecektir arabaniz kac km de ise..yani km gelene kadar bekleyin bu arada ACN olan kismi cep telefonu ile video yada fotograf cekin yazamayabilirsiniz eger hata kodlari fazla ise ..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ECN olmalı muhtemelen yanlış yazılmış ama 1 ay olmuş hala bakmadınız mı?
Örnek
ECN112052 çıkar,bu P1120 potensiometre dir. yani arıza kodunu bakıp buraya yazmalısınız