2006 astra h 1.3 cdti egr iptali

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çektim ve erg denen parçanın aracın canına okuxuğunu gördüm resmen aracın canına okuyor. Araç alt devirler de köpek gibi gidiyor. Normalde aracın140-150 anca çlkardı ama şimdi zorlanmadan 160 geliyor .

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle.

Denedigim xer di. Cek dene abi, op-com un da var :)

Aklımdan geçmedi değil. Hele bir op-com elime ulaşsında. Egr nin yerini ve soketini tespit ettim diye düşünüyorum. Bakalım hayırlısı ile bir gelsinde.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlız aklıma takılan egr nin fişini hangi konumda çekmek gerekiyor acaba? Daha doğrusu bunun çalışma mantığı nasıl acaba? Yani muhtemelen bir vana gibi bir şey var. Gerektiğinde voltaj gelip bu vana yı açıyor yada kapatıyor diye düşünüyorum. Bu fişi bu vana gibi şey kapalıyken mi çekmek gerek yoksa açıkken mi çekmek gerek? Tabi bir de açık kapalı kısmı nasıl anlaşılacak?

Deli sorular...;)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yanlız aklıma takılan egr nin fişini hangi konumda çekmek gerekiyor acaba? Daha doğrusu bunun çalışma mantığı nasıl acaba? Yani muhtemelen bir vana gibi bir şey var. Gerektiğinde voltaj gelip bu vana yı açıyor yada kapatıyor diye düşünüyorum. Bu fişi bu vana gibi şey kapalıyken mi çekmek gerek yoksa açıkken mi çekmek gerek? Tabi bir de açık kapalı kısmı nasıl anlaşılacak?

Deli sorular...;)

Araç çalışmaz durum da çektim. Netice de uygun konum da oluyor böylece ;-)

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten bildiğim kadarı ile açık kaldığın da zaten çalışmıyor araç.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Her araçta araya plaka konarak halledilmiyor. Özellikle yeni nesil araçlarda yazılım ile EGR iptal ediliyor. Eğer profilinizde yazan Corsa D için yaptırdıysanız bildiğim kadarı ile 2011 model corsalarda EGR yazılım ile iptal ediliyor. Aksi halde ışık yanması gerekiyor.

Gerçi kesin bilgi değil. Internette araştırdığım kadarı ile öyle imiş.

Hazır sizi yakalamışken hemen bir kaç soru sorayım..:D EGR yi ne zaman iptal ettirdiniz? İptal sonrası kaç km kullandınız? İptal sonrası yaşadığınız bir olumsuzluk var mı?

Ben özellikle iptal sonrası katalitik konvertörün zarar görmesinden şüpheleniyorum.

araya saç koyarak iptal edilemeyecek araç yoktur herhalde yanlışınız var ebayde bunu için bütün araçlara saç satılıyor eski corsalarda tech2 ile egr kapalıyordu fakat 2010 sonrasında bunu kaldırdılar yani tek çözüm saçla kapamak internete pek güvenmemek gerek herkes banada ışık yanar senin araçta sorun var diyor ama hiçbir sorun yok eskiden millet kulaktan dolma bilgileri kahvehanelerde doğruymuş gibi anlatırmış şimdi onun yerini internet aldı:)

egryi iptal edeli herhalde 2 yıl oldu hiç sorun yaşamadım katalitik konvertör ne gibi zarar görecek anlamadım özellikle yağ yakan araçlarda ve fazla kurum çıkaran motorda çabuk tıkanır

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Çektim ve erg denen parçanın aracın canına okuxuğunu gördüm resmen aracın canına okuyor. Araç alt devirler de köpek gibi gidiyor. Normalde aracın140-150 anca çlkardı ama şimdi zorlanmadan 160 geliyor .

abi iişte millete bunu anlatamıyorum güncel hayatta adamlara diyorum fişi çektim araç canlandı pisikolojiktir diyorlar

Alican abi egryi iptal edeceksen bekle sana benim saçtan kestirip yollucam arkadaş izne ayrılmış gelsin diye bekliyorum

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araya saç koyarak iptal edilemeyecek araç yoktur herhalde yanlışınız var ebayde bunu için bütün araçlara saç satılıyor eski corsalarda tech2 ile egr kapalıyordu fakat 2010 sonrasında bunu kaldırdılar yani tek çözüm saçla kapamak internete pek güvenmemek gerek herkes banada ışık yanar senin araçta sorun var diyor ama hiçbir sorun yok eskiden millet kulaktan dolma bilgileri kahvehanelerde doğruymuş gibi anlatırmış şimdi onun yerini internet aldı:)

egryi iptal edeli herhalde 2 yıl oldu hiç sorun yaşamadım katalitik konvertör ne gibi zarar görecek anlamadım özellikle yağ yakan araçlarda ve fazla kurum çıkaran motorda çabuk tıkanır

Ebay de o saçı nasıl bulurum? Ne diye aratmam gerekiyor?