2005 hb astra vites kilitlendi gecmiyor ACiL

murat_7756

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar mrhabalar az once aracimla eve gelirken market onunde durup su aldim araci stop ettim vites bosta iken suyu alip geri geldim araci calistirdim fakat vites kilitlndi sadece 3 ve sonraki viteslere geciyor 1. 2 ve geri vitese hic yonelme yok 3.vites ile zorla kalkis yapip eve kadar geldimm baski balatayi asiri zorladim dumanlar cikti boyle bir sorun ile karsilasan varmi ne yapmali sanzimanda sorun yoktu servisten ok aldik araci yeni aldim 2 ay oldu yardimlarinizi bekliyorum
Saygilarimla

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vites dişlileri ile alakalı bir sorun gibi görünüyor,yahut vites körüğünün altında bir mafsal var,adını şu an unuttum,onunla ilgili de olabilir.
Daha evvel bir sıkıntınız hiç oldu mu buna benzer?Mesela ayağınızı debriyajdan çektiğinizde değişik bir ıslık sesine veya sürtme sesine benzer bir ses geliyor muydu?

murat_7756

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir 2 ay oldu araci alali 6 ileri oldugu icin oynar volan takimi degistirilmis benden onceki sahibi faturalari mevcut. Aniden gelisen bir olay heryer kapali evin onune cektim yatiyor su an az once tekrar calistirdim sadeve 3 ve 4 geciyor sol ve sag kilitli. Zorladigim halde hareket yok 3.vitesde kaldirmaya calisiyorum sabah sanayiye gidecegim nasil gidecegim onu dusunuyorum baski balatayi aksam cok zorladim yarin gidene kadar bitebilir asiri dumanlama yapti eve gelene kadar halat gevsemis olabilir veya kopmus diyenler de oldu konuyu degerlendiriyoruz umarim buyuk sorunumuz olmaz

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:30 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:24 ----------

Vites dişlileri ile alakalı bir sorun gibi görünüyor,yahut vites körüğünün altında bir mafsal var,adını şu an unuttum,onunla ilgili de olabilir.
Daha evvel bir sıkıntınız hiç oldu mu buna benzer?Mesela ayağınızı debriyajdan çektiğinizde değişik bir ıslık sesine veya sürtme sesine benzer bir ses geliyor muydu?

Slm..aracım vectra 2001..rölantide motor sicakken vuruntu oluyor..direksiyondan ve gaz pedalindan hissediliyor..titreme şeklinde de tarif edebiliriz..motor yeni yapıldı..lpg ayarını iyi yapmamislardı ayardan bir hafta sonra arıza ışığı yakmıştı..cihaza bağladık fakir karışım arıza gösterdi..hatayı slldirdim ve 250 km dir benzinde biniyorum..ama bu titreme vuruntu hala devam ediyor..çekiş düşük gibi sanki..araba bide çok bağırıyor.
Motor yeni yapıldı..
Bujiler yeni
Hava filtresi yeni
Oksijen sensör öndeki yeni orjinal bosh
Baskı balta tiger seti yeni..
İki sene önce ateşleme bobinini degistirmistim delphi markaydı..acaba bobin mi bozuldu tekrar..yada benzin filtresi degistirmedim lpg takıldıktan sonra..2.5 sene oldu lpg takılalı.

Bilgisi veya bu konuda tecrübesi olan varmı ..

Atesleme bobinii yinede kontrol edilebilir cok fazla bilgim yok fakat mazda 323 kullanirken atesleme bobini 1 tanesi patlamisti vuruntu gibi eksik calisma yapiyordu takip etmek lazim tek tek cikarip deneyin sarsintidan belli olacaktir eger saglam ise tekrar lpg ayarinda sikinti varmi kontrol.ettiriniz

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı çekiciyle götürün,yoksa sadece balataya değil; başka parçalara da zarar verebilirsiniz.Hiç hareket ettirmekle uğraşmayın.

murat_7756

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı çekiciyle götürün,yoksa sadece balataya değil; başka parçalara da zarar verebilirsiniz.Hiç hareket ettirmekle uğraşmayın.

Baska aracla cekme halati ile goturduk sanziman vites kolu kirilmis ve komple satiliyor 1000 ile 1200 tl arasinda fiyati cok kotu cikmaza soktu beni bu durum simdi cikma parca arastiriyorum tek tek satilmiyor icindeki plastik olan 2 parca kirilmis tamiri mumkun degil 2 parcada tek tek satilmiyor ya cikmaci da yada komple alacaksin dediler cogu parcacida komple set de yok siparis uzerine getirecek

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baska aracla cekme halati ile goturduk sanziman vites kolu kirilmis ve komple satiliyor 1000 ile 1200 tl arasinda fiyati cok kotu cikmaza soktu beni bu durum simdi cikma parca arastiriyorum tek tek satilmiyor icindeki plastik olan 2 parca kirilmis tamiri mumkun degil 2 parcada tek tek satilmiyor ya cikmaci da yada komple alacaksin dediler cogu parcacida komple set de yok siparis uzerine getirecek
Gecmis olsun. Peki neden olabilecegi hakkinda bisey soylediler mi?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üzüldüm ya,çok masraf açmış,tekrar geçmiş olsun,ikitellide Atatürk sanayide çıkmacılar var,oraya baktınız mı,internet üzerinden bazılarının sitesi,telefonu da vardı galiba,sordunuz mu oralara?

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Ankarada oto güven var çıkmacı. Bir sorun isterseniz.

Samsung Galaxy S4 Miniden Gönderildi.

murat_7756

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üzüldüm ya,çok masraf açmış,tekrar geçmiş olsun,ikitellide Atatürk sanayide çıkmacılar var,oraya baktınız mı,internet üzerinden bazılarının sitesi,telefonu da vardı galiba,sordunuz mu oralara?

Ikitelliden ayni. Gun 30tl lik 2 parca aldim ustalar yaptilar daha dogrusu servisin isine komple degistirmek para kazanmak icin herseyi yapiyorlar en guzeli yinede arastirmak koskoca vites kutusu icinde 2 plastik parca tirnaklari kirilinca komple takim olarak almamiz gerekiyormus tamir takimi imal edilmedigi icin komple diyor ve fiyati en uygun 1090tl ve ayrica iscilik dahil degilmis sukur ucuz atlattik cikma parcalar ile zamanla asindigi icin icindeki plastik kiriliyor ve gecis saglamiyor 3 ve 4 vites calisiyor su an calisiyor sorun kalmadi ilginiz icin tesekkur ederim umarim deneyim olmustur herkes icin

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ikitelliden ayni. Gun 30tl lik 2 parca aldim ustalar yaptilar daha dogrusu servisin isine komple degistirmek para kazanmak icin herseyi yapiyorlar en guzeli yinede arastirmak koskoca vites kutusu icinde 2 plastik parca tirnaklari kirilinca komple takim olarak almamiz gerekiyormus tamir takimi imal edilmedigi icin komple diyor ve fiyati en uygun 1090tl ve ayrica iscilik dahil degilmis sukur ucuz atlattik cikma parcalar ile zamanla asindigi icin icindeki plastik kiriliyor ve gecis saglamiyor 3 ve 4 vites calisiyor su an calisiyor sorun kalmadi ilginiz icin tesekkur ederim umarim deneyim olmustur herkes icin

Ucuz halletmişsiniz,geçmiş olsun,tekrarlamaması dileğiyle.