2005 ASTRA H ŞEHİR İÇİN SÜRÜŞLERDE SABİT GAZDA SİLKELEME

Fsca

Kayıtlı Kullanıcı
19-Çorum
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 2005 astra h twinport aracım var. Şehir içinde düşük devirlerde 1500-2000 devir aralarında araç yilkinme yapıyor hafif gaza basınca düzeliyor. Yani ayağım gaz pedalında sabit ken böyle hın hın hın şeklinde bir silkeleme. Sinir bozucu. Bunu tüpte daha çok benzinde daha hafif yapıyor. Osijen sönsörü konum 2 yüksek voltaj arızası alıyorum. Sbap ve motor mekaniğinde tüp ayarında hiçbir problemim yok. Uzun yolda gayet güzel yakıtı gayet makul. Ama bu şehir içindeki trafikte giderken arabayı sağa sola vurasım geliyor artık. Varmıdır başına böyle bir şey gelen yorumlarınozo bekliyorum saygılar

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracı en az 100 km ye bakin benzinde kullan sonra bujilerini değiştir

• Beğen
Tepkiler: Fsca

Fsca

Kayıtlı Kullanıcı
19-Çorum
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yorumun için teşekkürler. Yaklaşık 1000 km dir takipteyim. Bujiler değişti. Ama sorun hala devam. Ateşlemeden ziyade Sanki gazı ayarlıyamıyor. Yazılımsal olabilirmi?

creative

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 astra hb benzinli kullanıyorum. Aynı sorun bendede var sinir bozucu bir şey. Bujilerde değişti aynı sorunu yapıyor. Herhangi bir hatada almıyorum. Özellikle 1 ve 2. viteslerde gaz verirkende / gazdan çekincede hafif silkeleme yapıyor. Yakıttan mı oluyor diye şüphelendim shellden alırdım opetten aldım 1 depo, biraz daha az yapar gibi oldu sanki ama anlamadım bir süredir böyle devam ediyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yorumun için teşekkürler. Yaklaşık 1000 km dir takipteyim. Bujiler değişti. Ama sorun hala devam. Ateşlemeden ziyade Sanki gazı ayarlıyamıyor. Yazılımsal olabilirmi?
Yazılım bozulmaz üstad yakıtta lpg de düzendin binersen bir süre sonra benzin haritasida bozulur buda fark edilir derece kendini gösterir benzinde çekmez sabah ilk marsta aşırı zengind e kalmadan yanmamış benzin atar motor ısınana kadar terleyerek çalışır benzinde bunun gibi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
2005 astra hb benzinli kullanıyorum. Aynı sorun bendede var sinir bozucu bir şey. Bujilerde değişti aynı sorunu yapıyor. Herhangi bir hatada almıyorum. Özellikle 1 ve 2. viteslerde gaz verirkende / gazdan çekincede hafif silkeleme yapıyor. Yakıttan mı oluyor diye şüphelendim shellden alırdım opetten aldım 1 depo, biraz daha az yapar gibi oldu sanki ama anlamadım bir süredir böyle devam ediyor.
Lpg.var sa lpg yi arka vanadan kapat bin bakalım düzelicekmi

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hocam şunu bir deneyin bence muhtemelen çözüm olabilir.

ilker07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
değil arkadaslar.dıkkat edin konusmaya..eger gaza yuklenıldıgınde tekleme vs dıyor.
konuyu acan arkadas seyir halınde vs diyor..
aynı durum bende de var..normal gıdeyım gaza basmakla basmamak arasında yada gaz pedalını sabıt tutmaya calıstıgımda sılkeleme kesme gıbı yapıyor..ozellıkle 1600 2200 devır arası barız bellı..bence turbo ıle alakalı ama bende gosterdım yok temız dıyorlar..bende sehır ıcınde ısyandayım.keske cozumu olsa yapsak