2005 astra h 1.3 - hata kodu.

webdelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler. Sitenizde yeniyim kısaca değerli vaktinizi almadan sorunuma geçiyim. 1.3 astra h aracım var 2005 model. aracın gaz ve frenine aynı anda bastığımda çıkan hata kodları

112008 - 137792 - 040061 araba dökülüyor sanırım :=)
sitedeki hata kodlarına falan baktım ama hiç birşey anlayamadım. bu hata kodlarını bilen ustalarımız yardımcı olursa sevinirim

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
112008 gaz pedal konum (pozisyon) arızası
040061 egr valfi arızası diğer kodu tam olarak okuduğunuza eminmisiniz.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle gaz ve pedal potensimetreler baktırın bu arada EGr yi temizletin arıza kodlarını sildirin

webdelisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
112008 gaz pedal konum (pozisyon) arızası
040061 egr valfi arızası diğer kodu tam olarak okuduğunuza eminmisiniz.

evet tam olarak yazanlar bunlar. benim arabamda sadece hava debimetresinde sıkıntı vardı. şimdi o sorun gitmiş bunların hatasını vermiş. bu hata kodlarının hepsini egr valfiden dolayı veriyor olabilirmi acaba

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hayır, arızaları silin. Egr gene yanacaktır büyük ihtimal, onu temizletin, pedal da yanarsa tamir deneyeceksiniz.

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, egr temizleme işlemi ortalama ne kadar fiyat?

egr söktürmüş bazı arkadaşlar, söktürmek araçta soruna yol açmıyor mu

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
arkadaşlar, egr temizleme işlemi ortalama ne kadar fiyat?

egr söktürmüş bazı arkadaşlar, söktürmek araçta soruna yol açmıyor mu

Söktürme derken, iptal ise, egr yerinde duruyor araya kör conta takıyorlar. Genelde Astra G, Corsa C ci arkadaşlar yapıyordu Dizelde ise ben Ankara'ya gittiğimde Opel Garage da söktürdüm, sırf meraktan, en ufak karartı yoktu. Sebebi ise devirli kullanma. Tertemizdi.

Araçta tekleme vs. problem varsa, egr yeterli olmaz şu işlem gerekir. http://sukru52.blogspot.com.tr/p/z16xep-tekleme-cozumu.html

Sorun yoksa egr yi hiç elletmeyin, temizleyim derken çalışan şeyde bozulabilir. Sorun varsa zaten, yapılmışken yukarıdaki şekilde yapılması gerekir. Benim gözümde ödeyeceğim tutar bu tür işlem için, özel serviste 125-150tl, tamirhanede 100tl.

Regionella

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Söktürme derken, iptal ise, egr yerinde duruyor araya kör conta takıyorlar. Genelde Astra G, Corsa C ci arkadaşlar yapıyordu Dizelde ise ben Ankara'ya gittiğimde Opel Garage da söktürdüm, sırf meraktan, en ufak karartı yoktu. Sebebi ise devirli kullanma. Tertemizdi.

Araçta tekleme vs. problem varsa, egr yeterli olmaz şu işlem gerekir. http://sukru52.blogspot.com.tr/p/z16xep-tekleme-cozumu.html

Sorun yoksa egr yi hiç elletmeyin, temizleyim derken çalışan şeyde bozulabilir. Sorun varsa zaten, yapılmışken yukarıdaki şekilde yapılması gerekir. Benim gözümde ödeyeceğim tutar bu tür işlem için, özel serviste 125-150tl, tamirhanede 100tl.

servistekiler bu kadar özenir mi bilemedim. şunu bunu değişelim deyip iyi bir fiyat çakarlar gibi geldi..