2005 Astra G Continental lastik

ozcanhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 Astra G classic aracima uzun arastirmalarimdan sonra Continental bayisinden 195 60 15 ölçülerinde H sinıfı 2015 uretim 4 adet contipremiumcontac5 lastik (740 TL ye) aldım. şehiriçi kullanımda bozuk zemindeki ses hemen hemen kesildi diyebilirim.
Otobanda 110 km kadar kullanma fırsatın oldu. Yuksek hızlarda biraz sesli olduğunu söyleyebiliriz. Bazı arkadaşlar yeni lastik biraz sesli olur demişlerdi. Belki zamanla ses azalır. Yol tutuşu çok çok iyi. Yuksek hızlarda lastik sanki yola yapışıyor. 150-160 km hızlarda bile güven veriyor. Özetle şimdilik lastikten memnunum. Sesi biraz daha azalırsa çok daha iyi olacak. Düsünenlere tavsiye ederim.
Önceki lastiğin lassa impetus revo. 38000 km kullandım. Lastikler bitmişti ve yanları baya bir catlamisti.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle yeni lastiğiniz hayırlı olsun. Conti lastiği aracımı sıfır aldığımda üzerinde vardı ve yaklaşık 35.000 km kadar gitti. Diş aralarında yarıklar başlamıştı ve aşırı sertleşmişti.
Bana göre bu marka biraz sert hamurlu ama çok sağlam. Ses seviyesi ise lastik etiket değerinde var ve conti sanırım 71 db.

Ben sırf yumuşak hamurlu ve sessiz(66 db) olması için daha uygun fiyata GoodYear aldım ve süspansiyonu biraz daha yumuşattım.

Dediğim gibi conti biraz sert hamurlu ama çok sağlam bir lastik.

ozcanhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tesekkur ederim.Aracı bozuk yollarda da kullanma durumum olduğu için Conti tercih ettim. Good yearı da düşünüyordum ama continin bozuk yol için daha uygun olduğu söyleniyordu. Bu arada good yearda 4 lastik alımına 50 TL akaryakıt hediyesi de varmis. Düşünenler değerlendirebilir.