2005 astra cosmo buji kurum yapmasi

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba araci 2 hafta once cokta begenerek aldim ama bazi sorunlar varyardimci olursaniz sevinirim.aracta zavoli marka lpg var.ben benzinle biniyorum. gecen hafta yagi yag filitresi degisti.sorun ise ayagimi gazdan cekip tekrar basinca sarsiliyo tekliyo gibi oluyo tamircime gittim bujiler kurum yapmis dedi degistirfik ama yine ayni bu kurum yapma olayi onceki sahibi lpg ile bindigi icin midir yoksa motor bitik mi demek midir.bi kac arkadasim benzin hava ayarlari bozuktur diyor bir kaci carbon temizleme yaptir diyor karar veremedim.birbirde sport paket oldogu icin amortisor patlak dedi bir usta ve fiyat verdi ids amortisör tanesi 885 tl mis dogrumudur.izmir ciglide oturuyorum tavsiye edebileceginiz bir servis varmi.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç benzin ve lpgdede aynı teklemeyi yapıyormu? Sadece LPG de yapıyorsa LPG ayarı bozuk. Amortisor arabada ids + varsa pahalıdır fakat parçacılara ve Servisede sorun...

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de zaten sulkeleme olur diye biliyorum da benzinde yapmasi dikkatimi cekti mesela durdugu yerde rolantide calisirken devir saati cok kucuk hareketlerle yukari asagi oynuyor ayar arabada bi sorun var yani duzgun çalışmıyor.bu yazdiklarim benzinde oluyor

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujiler LPG için olan modellerden olabilir ben bir kere yanlışlıkta takmıştım lpgsiz aracıma kurum yapıyordu. Orj. buji seti alın derim çok pahalı birşey değil zaten kendiside değişimide.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun diliyorum...Aynı sorun bende de vardı...Zaten ilk rolanti istikrarsızlığı ile başladı..Buji-filtreler-yağ ve antifriz değişim periyotlarını aynı anda yaparım...Hatta son değişim sırasında triger takımı-debriyaj seti (bilyası dahil)-hava debimetresi-Ateşleme bobinini değiştirdim..Araçta egzoz lambası yanıyordu..Araç tekliyordu,gitmiyordu..Sorun enjektörlerden çıktı..Enjektörlerden ancak 1 ya da 2 tanesi çalışıyordu..Bu da güç kaybına sebep oluyordu..Aynı zamanda aracın normalde 80-85 arasında kalan hararet göstergesi de 95 e kadar çıkıyor ve çok kısa sürede fan açıyordu..Bujiler de is yapıyordu..Henüz 2-3 bin km olmasına rağmen yananlar bile olmuştu..Dün yine egzoz gazı lambası yandı..Ustaya götürdüm..Arıza kodunda baktık..EGR valfi değişmeli dedi..Değiştirdik,düzeldi...Eğer yine yaparsa ya da düzelmeseydi pistonlar taşlanması gerekecekdi...Belki sizin bu kadar teferruatlı bir derdiniz yoktur ama yardımcı olması adına yazdım...Bu sistemlerin tümü birbirini doğrudan etkileyen şeyler...4 tırnak kullanırken bozuk olan rolanti, en son tek tırnak bujide nispeten sabitlendi...Ama bujileriniz iz yapıyorsa eğer ya ateşleme sıkıntısı vardır ya da katalizör tıkanmış olabilir..Ya da söylediğim gibi enjektörlerden ve egr den de olabilir...

Son düzenleme:

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler icin bakalim bizim usta ne diyecek ona gore tekrar paylasirim sizinle

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende var aynısı boğaz kelebeği temizlenecek dendi.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
aynı sorunlar bende de vardı, mustafa usta çözdü sağolsun boğaz kelebeği + rölanti ayarlayıcısı gidikmiş.

sst03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim aracımda da var. Sabit hızla giderken araç tekleme yapıyor. Gaza bastığım zaman düzeliyor. Bir iki gün bu şekilde yapıyor daha sonrasında düxzeliyor. Aracımı yeni aldım aldığım arkadaşı biliyorum arabaya bakıyordu alt takımlar yeni arka amartisörler yeni. Araçta brc marka lpg var yeni takılmış. Ustaya götürdüm egr valfi temizlenmesi lazım dedi. Çok vaktim olmadığı için temizletemedim. İnş. valf temizlenince düzelir diye ümit ediyorum...