2005-2006 opel astra cdti hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2005-2006 model opel astra cdti araç almayı düşünüyoruz. özellikle aracın ekonomik olup olmadığını merak ediyorum çünkü skoda octavia collection arabamızı satıp bu araçtan almayı düşünüyoruz. 24-25bin tl araç bulabilirsek alacağız. bizdeki okti tüplü olmasına ragmen çok yakıyor . şehir içi 22 litre tüp ile 150km civarı gidiyor. şehir dışı pek çıkmadığımız içinde yakıt çok çok önemli.

2005-2006 opel astra cdti ;
normal kullanımda şehir içi kaç lt yakar ?
servisi- yedek parça pahalımıdır ?
konfor olarak octi col u aratır mı ?

genel olarak baktığımızda nasıl bi araçtır ?

tolgajj10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç şehiriçi 5.7 lt/100 km, şehir dışı en fazla 5.0/100 km

servisi her araba gibi, parça bence biraz pahalı

octavia ile karşılaştırmasını başka arkadaşlar yapar artık.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oktaviadaki rahatlığın aynısını astra da tam bulamazsın ama yakındır. parça fiyatları konusunda skoda dan pahalı değildir ama elektronik arıza konusunda opel bonkördür.
alacağın arabanın temiz ve bakımlı olmasına dikkat et.

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir içinde 5.5 -6 civarı şehir dışında 4.5-5 arası yakıyor. normal 15 bin bakımları 400 civarı tutuyordu. konfor olarak bence oktavyayı aratmaz. yol tutuşu olrak da bence astra gibisini bulamazsın. kötü yönü bence 1. vites kalkışta turbonun dolana kadar geçen sürede ki hantallığı 2000 devirden sonra zaten ok gibi :) birde powerbox yani araçip uyguladınmı tadından yenmez. ben 5 yıl kullandım . hiç yolda kalmadım

giderro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2005 astra cdti vardi 1 ay olmadi satali guzel araba ama bazen insanin basini agritabiliyor hele dizelse..bendeki son zamlardan once sehirler arasi 14 kurus yakioydu

bigali3417

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç karma tüketimde ortalama 6 lt mazot yakıyor yani şuan ki verilerle 100km de 20tl diyebilirim...ama seri ve yüksek devirli araç kullanmayı severim ortalama hızım 120 km/s civarıdır...önceki aracım da aynı kullanımda 13-15 lt arası benzin tüketirdim...yani 100km de 50tl civarı...bu açıdan bakınca hem çok ekonomik hem de yeteri kadar geniş ve konforlu...daha ne olsun....tek olumsuz yanı yetkili servisleri diyebilirim....

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
ben 1,4 polodan dizel astraya geçtim ve aşırı derecede memnunum.bazı arkadaşların dediği gibi 15000 km. bakımına hiç 400 tl vermedim.konfor olarak octi nasıldır bilemem ama bir çok marka araç kullandım ve astra beni hiç üzmedi.eğer güvenilir bir servisiniz olursa ve aldığınız araç temizse sizide üzmez.bu arada eğer benim gibi sürekli 90-100 arası gidiyorsanız emin olun yakıt olarak sizi tatmin eder.hayırlı olsun

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim arkadaşlar aracımızı istediğimiz fiyata satabilirsek bu araçtan alacağız inşallah. belki özellik olarak octi col u arayacağız ama özellikleri o kadarda mühim değil çünkü sürekli şehir içinde kullanacağız.