2004 vectra c simit tank mı yatay tank mı?

mehmetege41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar.
arkadaşlar 2004 model vectra aracıma lpg taktırmak istiyorum.
sizce istepne yerine simit tank mı taksak yada bagaja yatay tank mı?
görüşlerini bekliyorum.

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım en güzeli bagaja yatay tank taktır ama 40'lık tanklardan gayet kibar ve hoş oluyor bende aynısını taktırdım estetik ve güzel.

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben her zaman simit depodan yanayım. Uzun yolculuklarda bagajda daha çok yer olması açısından. Yedek lastiği bir şekilde arka koltuğun bulunduğu yerlere v.s. koyabilirsiniz birşeylere sarıp.
2004 Vectra'ya 59'luk simit taktırmıştım. Bagajda 2-3cm'lik pot yapmıştı yükseklik olarak, bunu deneyip bilerek taktırmıştım ve 50-51 lt lpg ile uzun yolda istasyon aramadan v.s. rahatca yolculuk yapıyordum.

cberi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herşeyden önemlisi güvenlik.
2004 vectrama bende 60 lt tank istemiştim iki de bir gaz almaya uğraşmamak için.
BRC Bursa Yetkili bayiisi 4 adet akıllı civata ile (mtkap uçlıu sac vidası) koca tankı tutturmuştu.Baştan fark etmedim.Sadece ben değil tüm onayları verenlerde fark etmedi.Makina Mühendisleri odası bile...
Sonra gidip kavga ettim yetkili servisle ...abi araban delik deşik olmasın diye böyle yaptık felan dediler.Sonra ben bunları M12 Civataya çeviridim kendi imkanlarımla.
Neyse diyeceğim zor olduğu için silindir tankın montajını yetkili servis bile savsaklıyor.
Simit tankta içe standart montaj kolay.Ayrıca bagajında geniş kalıyor.

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de 50lik Simit tank var Atikerin. Yaklaşık 38-40 lt gaz alıyor. Potlukda yok. Hatta Aracı ikinci el aldığımda şu ince uzun tanklardan vardı simit tanka ben çevirdim. En büyük avantajı Tanktan hiçbi ses gelmiyo ve bagajda yer kaplamıyo. bagajımda kılıfıyla birlikte şu küçük stepnelerden var ayrıca tamir köpüğüde. Kafam rahat yani;)

Son düzenleme:

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben stepmeyi attım dışarı . 2000 de ehliyet aldım daha yolda 2 kere lastik patlattım birinde tamiraneye gidecek kadar zaman vardı. diğerinde de arkadaşı çağırdım

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben stepmeyi attım dışarı . 2000 de ehliyet aldım daha yolda 2 kere lastik patlattım birinde tamiraneye gidecek kadar zaman vardı. diğerinde de arkadaşı çağırdım[/QUOTE
:good:
Volkancım bu stepne konusunda kesinlikle hakılısın. Bende 1997 de aldım ehliyeti Lastik yüzünden hiç yolda kalmadım .( İnş. bundan sonrada Kalmam) Tamamen pinpiriklik, titizlik,güvensizlik... gibi sebeplerden taşıyoruz bu lastikleri. Lastik patlasa bile mutlaka bi tamirci bulunur veya idare edecek bi lastik getirtilir. Afrikada Serengetide safariye çıkıyorsanız mutlaka stepne olmalı :D

mehmetege41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sefer arabam oldu hepsinde lastiğim patladı ve ailemde araçtaydı.(şans :))
lpg yi taktırdım.simit tank.size sorum bu lastik için köpüğü nereden temin edeceğim veya ne marka.