2004 Model Opel Combo Dti CLub AC icin Tesisat

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam ArkadasLar Ben Arabama Tesisat Kurdurcamda Ne önerirsiniz Acaba Benim Kafamda Dusundum Bazı Seyler Varda.Sizdende Fikir aLabilrmiyim acaba?

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikir istiyosunuz ama kimisi 500 TL ye aldığı ürünlerle kendince yeterli sistem kurar kimisi de 5000 TL'yle yetinmez...böyle bi soruya cevap verilebilmesi için ayırabileceğiniz bütçe ve nasıl ses istediğinizi belirtmeniz diğer kişilerin rahat cevap verebilmesi açısından iyi olacaktır..

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anfi Ve ßassLar İcin 1200 tl ayırdım Montaj we midleri dusunmuyorum onlar kolay olcaklar Teyp Ztn war Arkadasm

tekelioglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben subwoofer olarak pioneer champion series 408d4 öneririm.Kendisi 400 rms ve çift sarımlı fazlasıyla yeterli uzun ömürlü bi subwoofer 30 cm için ortalama 50 litrelik bir kabinle ve mono bir amfiyle tadına doyulmaz bi hal alıyor.Component olayı ise bence tam bir alengir.Şöyle ki; dinlediğiniz müziğe göre component seçmek gerekiyor.Bi çok component her sesi mükemmel veremez ama size alpine se serisi,hertz,infinity gibi markaları öneririm.Ayrıca anladığım kadarıyla yüklü bi sistem kurucaksınız bu yüzden sisteminize en az 14-16 awg kablo kullanın ve kesinlikle kapasitör kullanın yoksa akünüze de yazık olur arabanızın elektrik tesisatına da.Kolay gelsin.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Anfi Ve ßassLar İcin 1200 tl ayırdım Montaj we midleri dusunmuyorum onlar kolay olcaklar Teyp Ztn war Arkadasm
sesi midlerden alacaksın.ama kolay olacak diyorsun???
2 amfi kuracaksan 2 kanal amfi+1 çift güçlü mid kullanabilirsin.
Ayrıca 30 cm bas ve bunu besleyecek mono amfi.
Yada 4 kanal bir amfi alıp 2 kanalı mid bağlantına diğer 2 kanalı köprüleyip subwoofera kullanabilirsin.
İlk seçenek daha iyi ses verir.Anladığım kadarıyla bas ağırlıklı birşey istiyorsun.
Marka olarak o fiyatlara seçenek çok.ama toplam bütçe 1200 ise pro seriler olmayacak.Yine de o bütçeye iyi ses alırsın.
Marka olarak rockford veya hertz tavsiye ederim.
Kendi aracımda kullandığım mtx de kaliteli ve ses tonu hoş bir markadır.

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar Ben 2 Adet 38 Lik Kicker cvr15 Dusundum 500 Rms anfide Jbl olcak MitLeride Jbl dusunuyordum ama Baya Pahalı qeldı bu kadar beklemıyordum adam 230 tl fıyat werdi o yuzden Jbl yerine biraz daha ucuz quzel bir marka bakıcam Mesela infinty nin fiyatını bılmıyorm ama quzel ses werdıqını duydum we dınledım..Oktay abi elimde suan ufak bi cihaz var ondaki anfiyi sadece mid icin kullancam sierranın anfisi o yuzden sorun deqıl demıstm ama midleri bu kadar pahalı tahmin etmiyordum 1 takım mid 230 tl Kicker 38 lik bass kabinli 500 tL Nasıl is anlamadım :))

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2 adet 38cvr koyarsan zaten sen değil tüm mahalle dinler:D
Dediğim gibi iyi mid iyi para.
Benim önerdiğim hertz 300-350 arası.
MTX ise 200 e yakın.Kicker çok sayılmaz yani.
Sana lazım olan 1 mid+1 sub (bence yeterli)+1 mono amfi
Bu parçalarda kalite artıkçça fiyat da malesef artıyor.İnternetten iyi bir fiyat araştırması yapıp al derim.

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
combo ya öyle bir ses sistemi kuracaksanız yalıtım yapmanız şart tavan sacı ince oldugunda çok götü ses yapıyor bilgilerinize..