2004 model 2.0 turbo vectra c vuruntu sorunu

Utkan2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba,
benim sorunum aracımı çalıştırıp benzinden gaza geçtiğinde hafif hafif motorda vuruntu olması. gaz kelebeğini temizlettim. ama sorunum kesilmedi. bir kısım tamirci ateşleme bobini diyor (aracım 70.000 km de) ama tech2 testlerinde sorun çıkmıyor.benzinde normal vuruntusuz çalışan araç, lpg ye geçtiğinde hafif hafif motorda vuruntu yapıyor, devir göstergeside hafif yukarı aşağıya oynuyor. acaba lpg enjektörleri filan mi sorun yaratıyor veya başka bir parça mı.(aracımda 2007 temmuz ayında uygulanan brc my07 kiti var. konyada yapılmıştı.yanlış uygulama söz konusu idi turbo araç olmasına rağmen 6'lık boru çekilmiş, turbo map ve gaz kesici kullanılmamıştı. bunlar brc yetkili servisi mavi denizler firması tarafından değiştirildi. 8'lik bakır boru çekildi. turbo map, turbo kesici takıldı. regülatörü 1500 lük hala eskisi, enjektörleri turuncu orjinal brc) bilgisi olan varsa paylaşırmısınız.teşekkür ederim.

Utkan2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
enjektörleri 4 mm matkapla genişlettiler.aracımın motorunu açtırdım sübaplarını taşlatdım. bujileri servisde ngk nın orjinal benzinli araçlar için olanı takılmıştı. ngk bujinin lpg uyumlusunu takdırdım.

Utkan2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım benzinde normal çalışıyor ama lpg ye geçtiğinde rölantide titreme yapıyor. Ankara'da brc yetkili servislerii çözüm bulamadı. acaba bu araçlarda hep mi böyle yoksa BRC Yetkili Servisleri işini mi bilmiyor?

Utkan2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım manifolt içinden yanma odasına hortum sallatacağım. benzindede ufak ufak rölantide vuruntu vardı 95 oktan benzin alıyordum. 97 oktana çıkardım kesti.yanması önce oluyor 95 oktanın sanırım gazı biraz yakınlaştıracağım