2004 corsa 1.2 easytronic F hatası

caktug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba, 10 gün önce aldım aracı hiç bir sıkıntısı yoktu şanzumanla alakalı 3 gün üst üste gerek yoğun trafikte gerekse akıcı bir yolda aracı kullanıyordum, daha sonra arabayı evin önüne park ettim 5 gün yattı. Dün kullanmak istediğimde parktan çıkabilmek için geriye aldım araba çok hızlı bir şekilde geriye gitti son anda fren yaptım daha sonra ileriye aldım biraz ilerledi sonra tekrar geri vitese taktığımda sanırım şanzumandan yüksek bir ses gelip araba stop etti. Ardından yine çalıştırdım F hatası çıktı ve geri vitese alır almaz yine stop etti, ileri vitesi denedim onda ilk stop etmedi fakat ayağım frende olmasına rağmen araba gitmeye çalışıyordu ve birer saniye aralıkla şanzumandan tık tık diye ses geliyordu, daha sonra bir daha denedim geriye almayı yine stop etti ve ardından artık ileriye taktığımda da stop etmeye başladı. Sizin anlayacağınız şu an araba N hariç herhangi bir vitese alındığı anda stop ediyor ve ben öylece kalmış durumdayım. Bu konuda tecrübesi olan ya da böyle bir sorunla karşılaşmış olanlar varsa ve beni biraz aydınlatabilir mi?

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyfendi bu iş için arkadaşım var size numarasını vereyım goruüşün yerı cevizlibagda ve beyin işi ile uğraşıyo...adımı verrseniz size yardımcı olur...özelden mesaj atıcam size

caktug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyfendi bu iş için arkadaşım var size numarasını vereyım goruüşün yerı cevizlibagda ve beyin işi ile uğraşıyo...adımı verrseniz size yardımcı olur...özelden mesaj atıcam size

Gökhan bey çok teşekkürler

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin kitapçığında benim f arızası çıktıgında servise gidin diyordu...galiba bilgisayar o arızanın sebebini bilmiyor ama arıza olduğunu söylüyor bi yerde onun için f yazısı çıkıyor...

caktug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin kitapçığında benim f arızası çıktıgında servise gidin diyordu...galiba bilgisayar o arızanın sebebini bilmiyor ama arıza olduğunu söylüyor bi yerde onun için f yazısı çıkıyor...

Doğrudur valla ne yapacam şaşırdım, hafta içi çalışıyorum işten izin alıp götürme şansım da yok mecbur cumartesi gününe kaldı. Çekici parası falan derken bayağı sağlam bir ücret çıkacak sanırım.

Tuluhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü ile ilgili bir sorundur büyük olasılıkla..

caktug

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akü ile ilgili bir sorundur büyük olasılıkla..

inşallah öyle basit bir şeydir hocam, kısmet olursa yarın çekiciyle gidecek araç baskı balatayla alakalı olabilir de dediler ama bakacağız. Hayırlısıyla bir sonuçlansın sizleri de bilgilendireceğim.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanzıman beynınde problem olma ıhtımalı yuksek halledilir

onur kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir kredi kartınızın asistans hizmetinden yararlanın. Ücretsiz çekici gönderiyorlar, bilginize...