2003 Astra g Egzos Emisyon Kontrol Lambası Yandı?

waziley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ankara Keçiörenden mavigöle giderken arabayı rampayı daha hızlı çıksın diye otobanda 120 ye getirdiğimde Egzos ışığı yandı.Ama arabada ne çekiş düşüklüğü nede bir arıza oluşmadı.Fren+gaz a kontak yöntemiyle P0571 Diye bir arıza çıktı.Ama benim arabada cruise kontrol yok.Bu kod oymuş.Araba LPG li 2 yıldır bende hiç bu soprunla karşılaşmadım.Ne yapmam Lazım?Şimdiden Teşekkür ederim.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P0571 dediğiniz gibi Cruize Control Fren müşürü arızasıdır. Tech2 ile detaylı baktırmak lazım.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle şunu düzeltelim. egzos ışığı değil motor elektronik aksam arıza ışığıdır o lamba. belkide siz kodu yanlış okudunuz. aşırı yüklenme sonucu LPG yetişmemiş fakir karışımdan dolayı yanmış olabilir. benzinde bir süre binince muhtemelen hata düzelecektir tabi hata benim dediğimse.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana da hata kodunu yanlış okuduğunuz fikri daha mantıklı geliyor.geçmiş olsun can sıkıcak bir durum yok bence.benzinde binin düzelir.

waziley

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Işık dedeğiniz gibi benzinde gidince düzeldi.Ama Fren+gaz yapınca kontakta iken ilk başta şu ışıklar yanıyor.Bu ingiliz anahtarlı araba ışığı.10 kere yanıp sönüyor.Çok az bekleyip 5 kere yanıyor.daha sonra 7 kere ve son olarakta 1 kere yanıp aynı şeyi tekrarlayıp duruyor.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu arabalarda lpg varsa bu lamba hep sıkıntı ya benim patronunda aynı arabadan var birkere mi yanmaz yanmadı ya gel görelim ben araştırmaktan arabayla ahbap oldum iyice ama bence

arabayla ayda bir iki kez benzinle yol almak lazım.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de 35000 km yol yaptım o lamba şeytan kulağına kurşun hiç yanmadı ben de.uzun yol harici şehir içinde hep benzinde kullanıyorm desem yeridir.bi baktırın tech 2 ile ;)