2002 astra G klima sistemi yardım!!!

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sabah arabayı çalıştırınca klima açıkmış gibi uğultu geliyor.Neden acaba? V kayışının altındaki klima kasnakta dönüyor baktığımda.klimayı aç kapa yapınca sesi kesiyor kasnakta duruyor.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer motorunuz kapalı olsada klima açık konumdaysa klimanız çalışır.dügmesinden kapatınız.

salihselam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima dijital. Açık kapalı konumu nasıl oluyor?Sola çevirince kapalı olmuyormu.sağa çevirincede açık.Ben de sola çeviriyorum ekran kararıyor.sabah ta çalıştırınca birinci kademedeymiş gibi uğultu.

rems

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba salih bey.

aynı araçtan bende de var. izmir de yaşıyorum. acaba sorunu çözebildiniz mi. problem çok sık karşılaşılan bir problem değil. herhangi bir arıza kodu yok. klima kapalı halde iken arabayı çalıştırdığımda klima motorunun kafası da dönüyor. sanki klima açılmış gibi. klimayı açıp kapatınca duruyor. acaba bir elektrik arızasımı var. yoksa kompresör içindeki parçalar falan mı. yaptırdığınız herhangi bir şey varmı. bu konuda bilgi verirdeniz çok sevinirim. yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. saygılar.

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V kayısına baglı olan klima kompresoru zaten doner..klima acık olsada olmasada dönmese zaten kayısı kopartir..elektrik tesisatinda bişe olabilir bi yerden sasi alıyorda olabilir..elektrikciye goturmenızde fayda var.

ABEY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimadan ziyade iç hava sirkülasyon motoru da calışıyor olabilir.(iç hava sirkülasyon düğmesine kontak açık iken-çalıştırmadan-bas ve çek.Ses kesintiye uğruyor mu?.Sesle beraber fan kapalı konumda iken hava geliyor mu?Gelmiyor ve cıkan ses vınlama gibi ise sirkülasyon kapağı(mili)kırılmış olabilir.Hep açık konumda kaldığı içinde arabayı çalıştırmadan kontak açık konumdayken bile vınlama sesi yapar.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klimadan ziyade iç hava sirkülasyon motoru da calışıyor olabilir.(iç hava sirkülasyon düğmesine kontak açık iken-çalıştırmadan-bas ve çek.Ses kesintiye uğruyor mu?.Sesle beraber fan kapalı konumda iken hava geliyor mu?Gelmiyor ve cıkan ses vınlama gibi ise sirkülasyon kapağı(mili)kırılmış olabilir.Hep açık konumda kaldığı içinde arabayı çalıştırmadan kontak açık konumdayken bile vınlama sesi yapar.

araç içi hava benim bildigim sadece klima çaikken aktif olur.. hatta havalandırma konumu camlarda iken çalismaz. sadece govdege verildiginde oluyor.