2001 Vectra DTI baskı balata sorunu?

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, aracımı özel opel servisine götürdüm. şikayetim şuydu:

aracımı özellikle yokuşlarda kavratma problemi yaşıyordum ve debriyaj çok yukarıda kavrıyordu. gazı da hemen almıyordu, kısaca sıkıntı yani. debriyaj setini değiştirdiler sanırım 950 lira civarında idi bilya beraber.

ama aracın işi bittiğinde benim sorunlarım hala devam ediyor. baskı balatanın oturduğu bir yer var disk gibi onun yüzeyi biraz pürüzlenmiş tornada düzeltmeye gönderdiler ve usta şikayetimin devam ettiğini söylediğimde bana şu cevabı verdi:

ben senin balatanın uzun ömürlü olması için bilmem şu kadar milim düzelttim, orda bir sıkıntı olmuş olabilir. biraz kullan getir devam ediyorsa bir daha bakalım

bu problemi yaşamış arkadaşlar için belki bir fikir olur diye aktardım bu durumu.

ayrıca yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

bir de ankarada ekonomik ve temiz iş yapan bir yer biliyormusunuz?

herkese sevgiler...

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu problemi daha önce yaşayan ya da duyan yok mu?

bir bilgi daha vereyim aracın işi bittikten sonra düzensiz bir şekilde abs ışığı yanıp sönmeye başlıyor. bazen yanıyor bazen yanmıyor. servisten sonra oldu bu.

benim tahminim usta bu işi yapamadı, ama siz ne dersiniz işçilik hatası var mıdır acaba?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
biraz fazla almışlar gibi abi baskı balata için 450 bilemedin 500 tutsun başka bir ustaya daha göster derim

oper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar parçaların orjinallerinimi taktırdın.Bu çok önemli onjinal takılmadı ise yüksekten kavrama yapabilir.Gaz yememe probleminle ilgili havaakış metre bir kontrol ettir ondan olabilir.

White Veccy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
350 baskı balata+200 bilya+işçilik 150/200 arası baskı balatanın maliyeti

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağolun:)

mabeyn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisler

Arkadaşlar ben komple şanzimani değiştirdim. 1000 liraya baski balata 950 liraya inanilmaz 200 dti nin şanjimani f23 cdx ile ayni. Ayrica debriyaz hidrolik sistemden güç aliyor. Dizel aracinizi lütfen dizelden iyi anlayan ( ne yazikki az) bir servisten başka yerde yaptirmayin bir yerini yaparken diğer bir yari bozuyorlatr. Tecrübe ile sabit