2001 vectra devir göstergesi birden sıfıra düşüyor!!

onurdrdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar 2001 vectra 2.0 dti aracımn yolda giderken birden devir göstergesi sıfıra düşüyor ve motor arıza ışınığını yakıyor araç bu durumdayken hissedilir derecede hantallaşıo belli bir süre sonra eski haline gelio ama ne zamn geleceği belli olmuo sorun neyden kaynaklanabilir yardımcı olabilecek varsa buraya yazabilir mi??

onurdrdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana bir arkadaşım krank devir sensörü egr valfi ya da mazot pompasından kaynaklı bir sorun olablir dedi acaba yüksek ihtimalle bunlardan mı arıza yapıodur yada sizin dediğiniz durumdan mı?

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana bir arkadaşım krank devir sensörü egr valfi ya da mazot pompasından kaynaklı bir sorun olablir dedi acaba yüksek ihtimalle bunlardan mı arıza yapıodur yada sizin dediğiniz durumdan mı?

:)
hangisine inanmak isterseniz ona inanın.
Siz önce oto elektricinizde kutup başlarını ve şasileri bir kontrol ettirinde önce.
Egr den gösterge sapıtması da nasıl oluyorsa artık.

onurdrdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki sağolun ilk olarak sizinde dediğiniz gibi kutup başlarını ve şasileri bir kontrol ettireyim inşallah sorunum çözülür :)

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Brakelight chek nedemek

brake light check fren lambası kontrolüdür.Aracın kontağını açtığınızda sizden frene basmanızı ister ve lambaları kontrol eder.
Eğer sistemin herhangi bir yerinde sorun varsa sağ alttaki check lambasını yakar ve arızayı gösterir.

onurdrdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aracımın sorununu çözdüm sonunda krank devir sensörüymüş şasilerde bi sıkıntı yokmuş :)