2001 Astra G - Beyin arızası yardım...

leventozer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

2001 Astra Comfort sahibiyim. Yaklaşık 2 ay önce sarı ingiliz anahtarı şeklinde arıza ışığı yandı ve servise götürdüğümde beyin arızası olduğunu, beyinin değişmesi gerektiği söylendi. Ücret olarak da 1800 tL talep edildi, tamiri mümkün değil dendi.

Birkaç özel servis dolaştım. Aracı bilgisayara bağladıklarında "gaz pedalı sensör arızası" verdiği ve bunun sebebinin beyin arızası olduğu söylendi. Tamir edilebileceğini söylediler ama bazısı 300TL bazısı 600 TL istedi. Açıkçası güvenemedim kimseye ve daha ufak bir arıza olabileceğinden şüpheleniyorum.

Acaba izmirde olup da yardım edebilecek olan var mı? Eğer beyin arızası ise bile, güvenilir - garantili ve uygun fiyata tamir edebileceğim yer arıyorum.

tşk

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamır olur 300 liraya yapılıyor beyın tamırı

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Banada aynısı dendi arada bir ikaz lambası yanıyor sönüyor sonrasında.1 yıldır bir sıkıntı yaşamadım.Ne tamir ettirmek mantıklı geldi nede değiştirmek.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performansta düşüş varmı birde sürekli yapıyormu ne sıklıkta

HMTZGN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz pedalı sensör arızası kendi aracımdada olmuştu.genellikle soğuk havalarda yanıyor lamba ve gaz pedalı işlevsiz hale geliyor.gaz kelebeğini temizleyin ve arızayı hafızadan sildirin.sorunuz çözülmezse gaz kelebeği değiştirilebilir.beyinle ilgili olduğunu zannetmiyorum.

leventozer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,
cevaplar için teşekkürler

öncelikle ilk olarak eylül ayında verdi arızayı, yani soğukla alakası yok gibi. Hava çok sıcaktı ilk arıza olduğunda.

eylül başında tatile çıkmıştım, arıza verdi ama ben tatile devam ettim. 1100 km yol yaptım bir daha yanmadı ışık. Ama sonra izmire dönünce tekrarlamaya başladı. Artık şu anda arabayı çalıştırıp 15-20km yol yapınca ışık yanıyor(sarı ingiliz anahtarı şeklindeki ışık) ve ışık yandığında araba gaz yemiyor. Araba durmuyor ama sanki 100 beygirden 25-30 beygire düşmüş gibi gidiyor. Çok yavaş hızlanıyor.

4-5 servise götürdüm, herkes beyin dedi. Gaz kelebeği diyen olmadı ama gene de bir başka yere daha gidip gaz kelebeğini değiştirteyim bakalım...

leventozer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Banada aynısı dendi arada bir ikaz lambası yanıyor sönüyor sonrasında.1 yıldır bir sıkıntı yaşamadım.Ne tamir ettirmek mantıklı geldi nede değiştirmek.

ama sende yanan ışık sarı ışık değildir muhtemelen?
kırmızı motor ışığı yanıp sönüyordur, benzindeki pislikten kaynaklanan birşey o sanırım.

haksız mıyım?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustamızın dediği gibi beyinden olabilir ama egr valfi ve boğaz kelebeği temizliğini yapıp buji,bobin vs.gibi hayati parçaların durumunu kontrol edip denedikten sonra beyni tamire göndermeniz daha doğru olacaktır.şunu düşünün beyin tamirden geldikten sonra ya aynı sorun tekrar ederse??? tabi işinin ehli bir usta baktıysa aracınıza bişey diyemem.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmirde bunu yapabilecek güvenilir bir yer biliyor musunuz?
yani daha önceden bu arızaları tamir etmiş, tecrübeli ve garantili şekilde yapabilecek biryer bakıyorum...
kayserıde yaptırıyorum ben. ustanızla görusun o bılır bence