2000 devirden sonra motordan gelen ses

turn_the_page

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2003 model 1.7 dizel opel corsa sahibiyim. Aracimda beyin arizasi var. Ama bunun yaninda bugun 2000 devirden sonra motorun icinde. Sanki canavar cikiyor. Acayip bir carlama oluyor. Hani disliler yagsiz kalirda birbirine surterya o cisten.. ne yapmaliyim sikinti neden kaynaklaniyor olabilir..

göksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subap iticileri,kasnak bilyaları,şarj dinamosu,şanzıman,triger zinciri bence hepsi olabilir,bir baktırın serviste ihmale gelmez.

turn_the_page

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subap iticileri,kasnak bilyaları,şarj dinamosu,şanzıman,triger zinciri bence hepsi olabilir,bir baktırın serviste ihmale gelmez.

beyin arızalı olduğu için avans vuruyormuş. şimdi beyni değiştiriyorlar... değişmişken 110 beygirlik yazılım attırıyorum sıkıntı yapmaz dimi...

eaispanyol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne oldu ses giderildimi.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyin arızalı olduğu için avans vuruyormuş. şimdi beyni değiştiriyorlar... değişmişken 110 beygirlik yazılım attırıyorum sıkıntı yapmaz dimi...

Avans müşürü yada sensörü gibi birşey o hocam, egzos manifoldunun oralarda bir yerlerde, ben bizim ustaya sordum bizim arabalarda varmı bu sensörden diye, yok sizinkilre vuruntu sensörü var, bunların olayı farklı dedi. beyinde hiç birşey yok, o carıldama sensörün fişini çekince gidiyor, takınca bozuluyor. Yenisini taktı köpek gibi gitmeye devam etti araba. Bizzat yapılışını izledim 1.7DTI Combo.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 01:48 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 01:44 ----------

Ekleme yapıyorum, mazot pompası üzerinde bulunuyormuş bu parça ve ismi avans müşürü. Beyne mazot yürümesi gibi bir olay sebebiyle olduğu yazıyor. Konuya uzman ışınlıyorum, görünce net bilgi verecektir.
[MENTION=55424]954fireblade[/MENTION] yabıştır caner, senin uzmanlık alanın :D