2000 devir civarı tekleme

Shadow_Dancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aracım 2001 corsa 1.4 comfort otomatik şanzuman.. 103 bin kilometre civarında, yaklaşık 500 km önce periyodık bakımlarını yaptırdım, tüm sarf malzemeleri degişti. Bogaz kelebegini de temizlettim.

Sorunum ise şu şekilde, 1000 ile 2000 devir arasında herhangi bi sorun yok, fakat 2000 devir civarı sabit gazda giderken aracım tekliyor, gaz yememe ve devirlenmeme sorunum var, aracın içerisinde vibrasyonda mevcut haliyle.

Biraz araştırdım egr valfi olabilir diyor, bi de aracı ilk aldıgımda cihaza baglattım ve enjektor check demişti. Fakat enjektörlerde bi sorun çıkmadı.

Bu arada LPG yok araçta

Yorumlarınız nelerdir_?

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aracı gece çalıştır kaputu aç ara ara gaz ver gazı verilen buji diplerine bak atlama varsa kablo ölmüş yakında bobininde canına okuması an meselesi demektir.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Aracı gece çalıştır kaputu aç ara ara gaz ver gazı verilen buji diplerine bak atlama varsa kablo ölmüş yakında bobininde canına okuması an meselesi demektir.
bu araçda bobin var kablo yok yani DIS ateşleme sistemli atlama olduğunu göremezsiniz.

bana kalırsa sorun egr valfi iptal edlirse sorun düzelir iptal işlemi özel aparat sayesinde yapılıyor ve egr soketi yine takılması gerekiyor

Shadow_Dancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araçda bobin var kablo yok yani DIS ateşleme sistemli atlama olduğunu göremezsiniz.

bana kalırsa sorun egr valfi iptal edlirse sorun düzelir iptal işlemi özel aparat sayesinde yapılıyor ve egr soketi yine takılması gerekiyor

Ustam bu parçanın yenileme maliyeti nedir_?

İptalinin bir sıkıntısı olur mu_?