20 TL 50 Km Otomatik Vites Şehir İçi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
çok fazla yakıyor 365 benzınde bile bu kadar yakmıyor

400 kr dan bu rakama kadar indik bakalım son ayarlar sonrasında bir ölçüm daha yapacağım. Ama sonradan yapılan işlemler sanki araca artı değer verdi gibi ses ve motor tepkimesi fena değil. Anladığım bizim araçlara fazla hava girişi olması demek yakıtın da artmasına neden oluyor.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen son ayarlardan sonra bi matematik daha yap bakalım :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
sen son ayarlardan sonra bi matematik daha yap bakalım :D

100 KM nin dolması için bekliyorum Üstadım. Ama gittim geldim yerlerde değişik gaz fiyatları da görmeye başladım 2.66 başladım 2.49 aldım en son bir yer vardı oradan da 2.39 dan aldım.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün hızımı alamadım ve aracımı aldım navigasyonu açtım. BRC yetkili firmaları sıraladım. Ve Ankara da olan yetkili bir firmaya gittim. Orada görevli arkadaş sağ olsun kapı da dahi çok ilgili davrandı. Aracınızı içeri alın aldık durumu anlattım dedim. 20 TL gaz ile araç 50 KM gidiyor dedim. Tamam dediler neyse hava filitresini söktü orada bir ayarlama yaptı. Sonra eskiden bant yapışılan yere bir aparat taktı. Aracın üzerinde ki markaya göre bir parça hava girişine taktı. Sonra bir ayar vs yaptı aracın sesi filan değişti. Oradan çıkınca birde depo fulledim. 78 KM yol yapmışım. araç 28.50 TL gaz aldı. Bakalım bu ayar bu düzenleme ne kadar fayda edecek?

Bu arada beni aslında çok mutlu eden konu ise gittiğim yerdeki ilgi ve alaka beni çok mutlu etti. Birde dedim şimdi dur bakalım ne kadar para isteyecek?

Sadece bu kadar işlem karşılığında 10 TL aldı ve sorun olursa yine gelin ne gerekiyor ise yapacağımız dan emin olabilirsiniz dedi. Bu dahi beni mutlu etmeye yetti.

Nadir arkadaşım bu gittiğin bayi sıralı sistem yapıyor mu ?....
Bende iyi bir brc servisi arıyorum....sistemimde gözle görülür bir sorun yok ancak aracı aldım 100.000 km yol yaptım, regulatörünü değiştirmeyi düşünüyorum artık diyaframı kazık gibi olmuştur...diye düşünüyorum...Birazda su kacırıyor sanırsam regulatör baglantılarından...Adresini verirsen çok sevinirim... teşekkürler
Yanlışım yoksa senin araç 1.6, tek noktalı, stattion vagon ve otomatik vites diye tahmin ediyorum....yakıtının 35 kuruş civarı olması bence normal...
geçen 232 km de... 76.34 TL lik gaz aldım.. 33kuruş/km ... litre fiyatı 2.56.... 2.0 CDX sıralı ve düz vites....965 kg lık 1.6 şahinlerin bile 40 kuruş yaktığı bir durumda bence araçlarımız iyi yakıyor...unutmadan kış lastikleri var aracımda gy ultragrip 8 extreme... yola resmen yapışıyor...lastikci yakıt biraz artar ama çıkamadığın yer olmaz demişti... 10 kuruş onun farkını düşmedim :)

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Serhat üstadım benim gittim yer BRC anı dağıtıcısı sanırım aynı zamanda tek brc yetkili olarak görünüyor navigasyondan bakınca. Yapılan işlemlerden çok memmun kaldım açıkçası yani araç çokta yaksa az da yaksa artık çok önemli değil adamlar güler yüzlü idi. Bana öyle davrandılar. Önce dinledi sonra da gereken neyse kendilerince yaptılar burada reklam olmaması adına sana özel mesajla bilgileri yolluyorum. Umarım seninde sorununu çözerler.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son ölçümümüzde arefe günüydü malum trafik aşırı derecede yoğundu o gün kuzey ankara çevre yolundan samsun yoluna çıkışta trafik başladı elmadağı çıkana kadar dur kalk yaptık.ayrıca yarım saat kadarda kırıkkalede de dur kalk yaptık kırşehire vardığımız esnada da depoyu tekrar doldurdum ölçümümüzde sonuç .0.20 krs çıktı. lpg 2.590 idi. şuan yaksa yaksa 0.220 krş dur. sizin aracınız gerçekten çok fazla yakıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
son ölçümümüzde arefe günüydü malum trafik aşırı derecede yoğundu o gün kuzey ankara çevre yolundan samsun yoluna çıkışta trafik başladı elmadağı çıkana kadar dur kalk yaptık.ayrıca yarım saat kadarda kırıkkalede de dur kalk yaptık kırşehire vardığımız esnada da depoyu tekrar doldurdum ölçümümüzde sonuç .0.20 krs çıktı. lpg 2.590 idi. şuan yaksa yaksa 0.220 krş dur. sizin aracınız gerçekten çok fazla yakıyor.

Zaten beni aracım LPG yakmıyor... içiyor :D LPG manya oldu çıktı :) İşin şakası bir yana ama aracın fazla yaktı ortada. Ama buna birazda aracın eski sistem olması da etkiliyor. Tek nokta olması, otomatik olması, kasanın ağır olması bunlar olunca sıralı sistemler kadar yakması beklenemez. Sıralı sistemlerin artısı çok fazla. Bizim değil tabi. Bakalım ölçüm çalışmalarına devam ediyorum son ayarlardan sonra ne kadar yakacak?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hocam ßenzinde Denedinmi Hiç Ne Kadar Yaktığını?

Hiç benzinde denemedim. Çünkü benzinde deneme yapabilmem için depoyu tam doldurmam gerek. Bizim araçlarda kronik bir rahatsızlıkta benzin düşük ise araçta çekmeme sorunu ve tepkime sorunu oluyor. Şimdi depoyu doldursam bu kezde elli litre alıyor.... :D