2. vitesde takılma sorunu

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
  Arkadaşlar bu sorunu bir başlıkta toplamak istedim; bıraz önce opel ataköy'ü aradım ve bıraz kalayladım 55bın araca para verıyoruz sankı traktör kullanıyoruz gibi vites değiştiriyoruz diye.. bızım aracın segmentındeli dığer araclarda boyle bır problem yok vites geçişleri gayet rahat buyüzden bu sorunun üzerine gidelim

Bu sorunu yaşayan İstanbuldaki  arkadaslar beraber bir servise gidelim ve sorunu halledelim; servis normal falan demeye getirdi ben de 20 tane astra sahıbı getırırım servıse görürsünüz normal mı degıl mı dedım. Bu kadar para verdıgımız bır aracta böyle bır sorun kabul edılemez, toplanalım belırledıgımız bır servıse gıdelım!
  Beğenmedıgımız hyundaı'nın servısıne gıttık gecen arkadasın elentrasında sorun vardı ve yaklasımlarını cok begendım adamlar 2 yıllık aracın derı dıreksıyonunu degıstırdı, bız de 1 ay garantı verdıklerı sıleceklerı bedava degıstırdıler aracı kendılerı gelıp aracı  aldılar, opel bu konuda kendını gelıstırmelı

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2. vitesde takılma sorunu

Tam 1 hafta önce Cumartesi günü Opel Ataköy'deydim. Serviste Gökhan ustayla beraber hem vitese baktık hemde Arka cam rezistansına baktık. Gökhan usta bu konuyla ilgileniyor. İstersen direk onunla görüş. Bu hafta içi bu 2. vites sıkıntısını gidermek için yeniden gideceğim. Halledersem haber veririm

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bendede aynı sıkıntı var ikinci vites hep problemli ama servislerin daha da kötü hale getirmesinden korktuğum için elletemiyorum bunu düzeltebilecek kapasitede bir opel yetkili servisi olduğunuda düşünmüyorum

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Diğer araçlarla karsılastırmak lazım aslında onlarınki nasıl? bugun arkadasa denettim o sorun yok dedı anlamadım ben mı cok sola dogru cekıyorum ondan mı oluyor acaba! gecen v40 kullanmıstım aracın yağ gıbı vıtesı var belkıde bızımkılerın şanzımanı boyle bıraz sorunlu galıba! servısler kesın çözüm buluyorlarsa götürülür yoksa bn de pek elletmek ıstemıyorum.

gulumsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arakdaslar ben konuya uzak kaldım 2 vıtes problemı nedır ne gibi bisıkıntı yasıyorsunuz bılgılendırırsenız sevınırım ????      thnxx thnxx

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu takılmalar 1-2 ufak ayar verme işlemiyle çözülüyor.Basit bişey bence sıkmayın canınızı.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gulumsek link' Alıntı:
arakdaslar ben konuya uzak kaldım 2 vıtes problemı nedır ne gibi bisıkıntı yasıyorsunuz bılgılendırırsenız sevınırım ????      thnxx thnxx

aynen. nasıl bi sıkıntıdır bu? vites mi gecmıyor? gecerken ses mi yapıyor? Zorlanıyor mu?

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar nacizane bir önerim olacak, Motor devri ile şanzuman devri bir birinden farklı olduğunda hangi araç olursa olsun araç vites geçişi zorlanır. Hafif çok hafif bir ara gazı verirseniz vitesiniz çok müstesna bir şekilde geçecektir. Buna rağmen geçmekte sorun yaşıyorsanız mutlaka aracınızı servise göstermenizi tavsiye ederim. Zira kendi aracımda hiç şekilde vites geçişlerinde zorlanmıyorum.

Fastex1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet aracin vites gecisleri biraz kemikli ama beni cok rahatsiz etmiyor ama kontrol amacli gostermekte fayda var diye dusunuyorum.... Arkadasinda dedigi gibi ufak ara gazlarla bir sknti yasanmiyor..

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim sorunum %90 oranında çözüldü size de yardımcı olayım siz de artık kurtulun şu dertten beni çünkü çok sinir etmişti.bu sorun yüzünden arabamı 4 kez servise götürdüm 4. de baskı kurdum ve hallettirdim.40 dklık bir işlem sürdü.vites kolu söküldü orda iyileştirme yapıldı.sorun tamamen çözüldü mü?HAYIR.ama artık daha iyi olduğu kesin.Geri vites mandalımı da değiştirdiler.siz de değiştirtin.bu bir güncelleme.bütün arabalardaki değişiyor.işlem yapılan yer:Onatça/Adana.işlem yapan usta:Fatih Usta.çok uzattım ve karışık yazdım biliyorum ama yardımım olduysa ne mutlu bana