2. Vites devir düşerken zırıltı

Yunus2834

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

2023 9000 km Opel Crossland aracımda yokuş çıkarken 2. Vites geçince devir düştüğünde arka sağ kapı tarafında vibrasyon oluşup tırıltı-zırıltı gibi ses geliyor. Servis bulamıyor. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum. İstanbulda yaşıyorum. Fikri olan var mı? Yardımlarınızı rica ederim.

demird

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba, servis sorunu gördü mü? gördüyse bu şekilde bulamıyorum deyip kestirip atması saçmalık. opele yazın, sorunlu müşteri olmadığımız takdirde başlarından savıyorlar.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

2023 9000 km Opel Crossland aracımda yokuş çıkarken 2. Vites geçince devir düştüğünde arka sağ kapı tarafında vibrasyon oluşup tırıltı-zırıltı gibi ses geliyor. Servis bulamıyor. Nasıl çözeceğimi bilmiyorum. İstanbulda yaşıyorum. Fikri olan var mı? Yardımlarınızı rica ederim.

İyi kulak vermek lazım, bazen bir gözlük kabı, bazen kapı gözünde ki bozuk para vs... Belki de kapının içinde bir parçada boşluk olabilir...

Guven

VIP Üye
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Benim arabada benzer bir zırıltı vardı. Bir türlü bulamamıştım. Sürüş esnasında döşe baskı uyguladım, olmadı. Kapı cepleri dedim, ne var ne yok boşalttım, yine olmadı.
Sonrasında tesadüfen buldum. Sağ dikiz aynası zırıltıya sebep oluyormuş. Ve sesi direkt içeriye veriyormuş. Onu da cam açıkken sağda oturan bir arkadaşım elini aynanın üzerine koyunca anlamıştım.
Otoparkta park ederken sağ aynayı duvara sürtmüştüm. Dış bakaliti yerinden çıkmıştı. Tekrar takarken bir tırnağının kırılmış olduğunu görmüştüm. Diğer tırnaklar sağlam olduğu için yerine oturmuştu. Zırıltıya o sebep oluyormuş.

• Beğen
Tepkiler: Murat