2. El Yeni Aldığım 2012 Corsa Enjoy 75

Yunus34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhabalar,
Foruma yeni üye oldum. Eminim ki bu konular konuşulmuş, bilgi alışverişi ve paylaşımı yapılmıştır fakat ilk aracım olduğundan biraz acemiyim, affınıza sığınarak bir kaç şey sormak istiyorum.
Aracı alali 27 gün oldu, alırken expere soktum ve değişen, boyalı parcalar dışında motor aksamında vs. Bir sorun olmadığı görüldü. Satın aldığım kişi bakımların 104 binde yapıldığını söyledi fakat biraz acemilik işte, hiç bakımlarinin yapıldığını gösteren bir evrak vs almadim kendisinden. Yalnizca torpidoda 104.000 de yağ vs degistigini gösteren bir kart buldum. Arabayi 110.500 de aldim, simdi 1 ay icerisinde 112.000 oldu. Ama aklımı kurcalayan ve merak ettiğim sey;
Eksperde bir sorun olmadığının görülmesi yeterli midir ? Yoksa yeni alinan 2. El bir aracın hemen bir yapılması gereken bakımı varmidir klasik olan ? Bir bakım paketine sokmalıyım aracımı ? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracinizda her nekadar olursa olursa olsun aldiginiz kisinin duyarli olup olmadigi hakkinda yorum yapamiyorsaniz mutlaka bakimlarini tekrar yaptirin. zira seevis disi bakimlarda kullanilmamasi gereken yag kullanilabiliyor. Buda aracin yipranmasina neden oluyor zaten 10000 bakimi yaklasmi bakimi yaotirin kafaniz rahat olsun. malzemeleri kendiniz,alip sanayide degisimini yaptirmaniz daha iyi bir bakim saglayacaktir. Orjinal parca ve bakim malzemesi kullanmaya ozen gosteriniz hayirli olsun araciniz

• Beğen
Tepkiler: ilkery

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.
Bu durum sizin tarzınız, prensibinizle alakalı. Ben her araç değiştirdiğimde bakım yaptırırım, yaptırılmasını da şiddetle öneririm. Rutin sıvı bakımları, fren tertibatı kontrolü, aktarma organları kontrolü, elektrik ve yakıt grubu kontrolü yaptırın. Experin sorun yok demesi bence yetmez, günümüzde experleri araçları genelde kozmetik olarak kontrol ediyorlar. Muhtelif mekanik sorunları göremeyebiliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ilkery ve Hasip