2. el araç alacaklar dikkat !!!

yusufer55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bence ikinci el araba alırken alıcı ile satıcının ötesinde bir denetleyici otorite olmalı mesela 2.el plazaları gibi buralarında mali ve teknik yönden denetleyicilerinin olması gerekir yoksa biz millet olarak birbirimizi hem soyar hemde soyuluruz.

leonss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herhangi bir yerde aracın gösterge ışıklarını kontrol ettirsek işe yarar değilmi... sonuçta kimse bakmamıştır söktürüpte...

esfan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen çalış didin emeğinle güzel bir araç al adamlar seni dolandırmaya kalksınlar.Abi bu para kolay kazanılmıyor.Günah be...:mad:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah yardımcımız olsun.ortam felaket.eskiden böylemiydi.çocukluğumuz ah ah.geceleri kapıları kilitlemezdik...

ekremcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ay önce ben de 2. el bir araba aldım. yaklaşık 3 ay kadar temiz bir araba aradım başımdan geçen birkaç olay,

ilanda çok temiz 25bin kmde orjinal astra njoy yazıyordu, aradım telefonu gayet düzgün konuşan biri cevapladı. araç sizin mi dedim, hayır arkadaş ilgilenicek sizle 10 dkk içinde numaranızı ararız dedi. peki dedim... aradılar konuştuk söylediklerine göre "sol ön kapıdaki lokal boyadan başka boyası çiziği değişeni yoktu,ve herhangi elektrik ya da mekanik hiçbir problemi yoktu.." aracı gelip göreyim yeriniz neresi dedim, siz yerinizi söyleyin biz gelelim dediler ona da ok dedim, buluştuk.. doğal olarak önce bahsettikleri lokal boyaya bakmak istedim. karşıdan kapıya odaklanıp bakınca renkte lokal bir sorun yok gibi görünüyordu kapıyı açtık baktık, kapı değişmiş...haydeee hani sadece lokal boya vardı koca kapı değişmiş dedim? arkadaş yanlış bilgi vermiş dedi ok dedim tek problemi değişen kapı olsun... başka bi sorun var mı? bilmiyorum araç benim değil dedi.. kaputu açabilir miyiz dedim, altını görmez olaydım her türlü arabadan soğutur adamı... değişen çamurluklar mı ararsın delik çıkma radyatör mü... bir de öyle bir temizlemişler ki gram toz yok... herşey net görünsün diye herhalde :) direkt kapattık kolay gelsin dedik ayrıldık.. arabayı görmeden araç bahsettiğiniz gibiyse diyerekten fiyattaki pazarlığı bile yapmıştık ama ne timsahlar var ortalıkta... allah korusun

başka bir olay, galerinin birinde sordum bir araca nasıl, ne kadar istiyorsunuz diyerek... önce bi övdü aracı sonra 3 parça boyalı dedi, nerelerde boya var dedim, boyanan parçaları söyleyemem dedi recep ivedik tipli bi adam, neyse etrafında bir tur attık aracın.. ne düşünüyosun kardeşim alıcı mısın diye sordu galerici, ben de söyleyemem dedim gittim... araba satıcak ; boya var ama söylemem diye naz yapıyorlar sanki memleket sırrı, servise götürünce kaporta kontrolünde ortaya çıkmayacak...

biri de var ki en güzeli... pazarda sordum bir adama araç nasıl, biz bakmadan sen problemleri say bana... adam çok rahat "abi valla araç orjinal, ama dıştan komple boyalı, içinde boya yok, bi de sağ ön çamurluk değişti, herhangi bi sorun yok masrafsız...." ne denir bilemiyorum ...

allah korusun böyle adamlardan...

2. el araç almak tamamen sabır işi, içinize yatan bir araç bulana kadar yılmadan beklemelisiniz, her türlü kontrolünü de ihmalsiz yaptırmalısınız...

hkn bcr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasa bozuldu tabi insanlarda dikkatli olmak lazım malını satmak için herşeyi yapıyorlar

hakan BECER

ISMMZM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer 2. el bir araç alacaksak 30 / 40 YTL.yi düşünmeyip aracı yetkili serviste kontrol ettirmemiz gerekiyor, sonuçta birçoğumuz bu paraları yıllarca çalışarak kazanıyor.