2 Aylık Araçta Vites Geçmedi

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2 Aylık Araçta Vites Geçmedi

Tolga KARACA link' Alıntı:
Yeni ve önden çekişli araçlarda viteslerin zor geçmesi özellikle soğuk havalarda sık karşılaşılan bir durum, aynı motorun zamanla açılması gibi vites geçişleri de belli bir süre/km sonra daha rahat hale gelir ancak vitesin hiç geçmemesi bir sorunu gösteriyor.
bugun öğlen hava adanada 24 dereceydi.yani araç soguk havaya maruz kalmadı.arabayı test ettim.vites geçti ama 1. ve 2. vitese biraz zor geçti.sanki takılıyor gibi.araç ısındıktan sonra tekrar denedim yağ gibi geçti.ilk çalıştırmada oluyor bu sanırım.ilk çalışmasında vites geçmelerinde problem olması normal mi?10 tane araba kullanmışımdır hiçbirinde böyle birşey olmuyordu..

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Soğuklukla alakası olacağını düşünmüyorum hele ki Adanadaysanız 24 derecede.. Ben her sabah Ankara'da 0 a yakın derecelerde çalıştırıyorum vites geçme zorluğu felan yaşamadım.
Benim düşüncem en basitinden servise gidin bir baktırın, ilk bakacakları yer vites ayarı olacaktır. Bir önceki mesajımda da dediğim gibi, benzer problem geri viteste vardı bende 10 dakikada çözdüler.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar kul yapısı. Aracın 2 aylık olması veya olmaması önemli degıl. Birimizde görülen problem dıgerınde olmayabılıyor. Onda olan problem de bızde olmayabılıyor. Bu her marka ve arac için gecerli.

Vıtes gecmeme durumu basit bi işelmle halledilebilecek bı durum dıye dusunuyorum. Allah daha buyuk sorunlar vermesin.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servise gidecem ama servise gittiğimde araç zaten ısınmış olacak.test sürüşüne çıkalım diyecek araç ısınmış oldugu için öyle bir problem olmayacak.sonra bana abi bu normal diyecek sonra bende sinir kalmayacak :(.. 20 km gidecem inşallah boşa gitmem..

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
bugun öğlen hava adanada 24 dereceydi.yani araç soguk havaya maruz kalmadı.arabayı test ettim.vites geçti ama 1. ve 2. vitese biraz zor geçti.sanki takılıyor gibi.araç ısındıktan sonra tekrar denedim yağ gibi geçti.ilk çalıştırmada oluyor bu sanırım.ilk çalışmasında vites geçmelerinde problem olması normal mi?10 tane araba kullanmışımdır hiçbirinde böyle birşey olmuyordu..

Ben Astra da ve Focus ta araçlarla girdiğim ilk kış ayında 1 e ve 2 ye zor geçme sorunu yaşamıştım.
Özellikle Focus (Ford ların manuel şanzıman kalitesi aslında çok iyidir) 2 den 1 e çok zor geçiyordu ama o da Astra da zamanla düzeldi.

Adana da dediğim soğuklar yokken böyle olması bence vites körüğünden ayar ya da fazlasını gerektirebilir.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynen abi adanada soguk yok şu an 14 derece mesela.gece olsa olsa 9 derece olur.o da pek soğuk sayılmaz.servise gittiğimde durumu anlatacağım.sıkıntımı anlarlar inşallah

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
aynen abi adanada soguk yok şu an 14 derece mesela.gece olsa olsa 9 derece olur.o da pek soğuk sayılmaz.servise gittiğimde durumu anlatacağım.sıkıntımı anlarlar inşallah

Adana daki servisin tutumu nasıl bilmiyorum ama ilgilenmediklerini hissedersen bu forum sayesinde her şehirden onlarca arkadaşında Astra J olduğunu ve aynı sorunun büyük şehirlerde çözüldüğünü söyle, bu tür konuları paylaşıp servislerden haberdar oluyoruz vs dersen daha da ilgilenirler.  ;)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Adana daki servisin tutumu nasıl bilmiyorum ama ilgilenmediklerini hissedersen bu forum sayesinde her şehirden onlarca arkadaşında Astra J olduğunu ve aynı sorunun büyük şehirlerde çözüldüğünü söyle, bu tür konuları paylaşıp servislerden haberdar oluyoruz vs dersen daha da ilgilenirler.  ;)
adanada 2 tane opel var.akdeniz g.dogu gibi bölgelere bunlar genelde araba satıyor.yani büyük servisler olması lazım.eğer ilgilenmezlerse öyle diyeceğim.odak en güzel örnek :)