2 aylık araba servisin hatası fırça :(

corsaedt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARakdaşlar
Aracı alırken aracımda kahvrengi inatçı lekeler vardı bir türlü çıkmamıştı neyseki sonaxtan kil aldım onla lekelerin çoğunu çıkarttım ama halen kaçırdığım noktalar var..Neyse konuya dönersek eğer arabada hare ve hafif fırça çizikleri mevcut. Bunları nasıl giderebilirim acaba araç daha 2 aylık..Meguars 105-205 diyorlar forumdaki yazılarıo okudum ama aracın 2 aylık olmasını göz önünde bulundurursanız sadece toplamda 4 defa yıkando..Ama servis fırçayla yıkamış haberim yoktu bu yüzden yapabileceğim bir şey de yoktu..

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4-5 defa yıkanan araçta hare olması şaşırtıcı. siz çok detaylı baktığınız için sizin gözünüze çarpıyor. belki ben baksam o hareleri göremem.

ama gözle görülür hareler olduğuna inanıyorsanız Meguiars ürünlerini deneyin.

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisleri birçok kişi işinin ehli yerler olarak biliyo kabul ediyor... bence hiç öyle bir durum yok. servise sürekli gidip birtürlü düzen tutmayan ve sonunda çareyi sanayide bulan birçok tanıdıgım var. Benim size tavsiyem iyi bir pasta cila ile bu işi halledin derim. Çok rahatsız ediyorsa iyi bir boya koruma yeterli

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4-5 defa yıkanan araçta hare olması şaşırtıcı. siz çok detaylı baktığınız için sizin gözünüze çarpıyor. belki ben baksam o hareleri göremem.

ama gözle görülür hareler olduğuna inanıyorsanız Meguiars ürünlerini deneyin.

Boyası cam gibi berrak olan bir araba kasapların elinde tek yıkamada hare yuvası olabiliyor :( :( :mad:

Mustafa bey Fotoğraf ile göstermeye çalışırsanız daha çok yardımcı olunabilir.

Son düzenleme:

corsaedt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hareler bildiğiniz standart harelenmeler zaten..Ama çizikler güneş altında değil de otopark ışıklarında daha bariz gözüküyor..

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Autoglym srp+ fk1000(tabi başka waxlarda olur) yada
M82+fk1000(tabi başka was'larda olur).

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SRP denene bilir dolgu özelikli bir ürün aşındırmadan dolgu yaparsınız.Yada hafif aşındırıcı ürünlerden deneyin durumu göre seviyeyi arttırarak harelenmeyi alırsınız.

23022010a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polishing ped ile SRP olabilir, güzel dolgu yapar, makine ile 1000 devir yeterlidir. Üstüne en az 2 kat fk1000. 205 ağır aşındırıcı değildir finisaj pedle uygularsanız sorun hallolur...

SafetyGo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fırçayla yıkamaya karşıyım süngerle yıkayanı da bulamıyorum çok nadir

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ARakdaşlar
............aracın 2 aylık olmasını göz önünde bulundurursanız sadece toplamda 4 defa yıkandı....
Araç yaklaşık 15 günde bir yıkanmış. 15 günde araç epeyce kirlenmiştir. Üzerinde yoğun kir olan bir araç özenilmeden yıkandıysa sonuç normaldir. Bir de aracın tozunu alıyorum diye bezle silenleri görüyorum, bu tür temizlik şekli de aracın boyasına zarar verir.
Diğer yandan araç illa süngerle yıkanır görüşüne de karşıyım. Sünger gözenekli dokusu nedeniyle kirleri içinde saklar, sünger yeteri kadar temizlenmezse dokusuna gizlenen bu kirler boyaya zarar verir. Yıkamada kullanılan fırçalar ise iki tiptir. Kaliteli yıkama fırçaları çok ince ve ipeksi yapıda olup boyaya fazla zarar vermez, ama sert yapılı fırçalar (bir nevi yerleri temizlemede kullanılan fırçalar) ile eskimiş, bir nevi kelleşmiş fırçalar boyaya beklenenden fazla zarar verir. Bir de aracın kaportası ile tekerleri aynı fırça ile yıkanmamalıdır, malüm tekerlekler araçların en çok kirlenen yerleridir.