1997 Tigra - X16XE - Shell 97 Oktan Benzin Denemesi Sonucu

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Merhabalar arkadaşlar,

Geçtiğimiz hafta 97 Oktan benzinin nasıl olduğuna dair merakımı gidermek için full depo almıştım ve sonuçlarını sizlere aktarmak istedim. Maddeler halinde yazıyorum;

Performans: Kötü. Yokuşlarda bayılma, yeteri kadar gaz almama, ani hızlanmalarda sorun yaşama.

Ekonomi: Yakıt hem daha pahalı, hem de araba gitsin diye gaza yüklenmekten benzin tüketimim şu anki fiyatlarla 50 kuruşu bile aştı. (95=4.80, 97=4.88)

Ses: Motor sesinde dikkate değer bir fark olmadı.

Bu akşam yeniden 95 Oktana döndüm ve geçen hafta arabanın performansını nasıl da unutmuş olduğumu farkettim :D Gaza basınca altında bir motor olduğunu farketmek güzel şeymiş yeniden :D

Dolayısıyla, yeni araçlardaki performansı ne derecede olur bilemiyorum fakat 1997 model bir Tigra'da 97 oktanın hiç de iyi bir tercih olmayacağını görmüş olduk.

Yarın şanzıman yağımı ATF'den Castrol 80W Şanzıman ve Dişli Yağı ile değiştireceğim, onun sonuçlarını da bekleyin :D

Son düzenleme:

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değişik bir deneme ve test olmuş. Bu arada 6 sene önce ilk aracım Tigraydı ve 2 sene kullandım. Sağlam kaliteli spor bir araç ama bana acemilikten yorgunu denk geldi ve bu 2 senede nerdeyse araç yarısı kadar masraf ettim :( Şuan aldığım ve harcadıklarımı toplasaydım Astra J kasaya biniyor olacaktım :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Değişik bir deneme ve test olmuş. Bu arada 6 sene önce ilk aracım Tigraydı ve 2 sene kullandım. Sağlam kaliteli spor bir araç ama bana acemilikten yorgunu denk geldi ve bu 2 senede nerdeyse araç yarısı kadar masraf ettim :( Şuan aldığım ve harcadıklarımı toplasaydım Astra J kasaya biniyor olacaktım :)

Bana da öylesi denk geldi acemilikten, 9 milyara aldım 4 milyar masraf ettim ama en sonunda adam oldu :D

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlısı olsun güle güle kullanın. İlerde yeni alacağınız araçlarda bu kalite, sağlamlık ve seriliği bulamayacaksınız maalesef :)

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Hayırlısı olsun güle güle kullanın. İlerde yeni alacağınız araçlarda bu kalite, sağlamlık ve seriliği bulamayacaksınız maalesef :)

Teşekkür ederim :) Geçenlerde bir kaza yapmıştım başlığı vardı, yeni araçların alt takımının komple iptal olacağı tarzda bir kaza idi, jant eğilme ve çok hafif ön şasede eğiklikle kurtardı araba kendini :) ne amortisör ne rot başları hiç bir şeyde yamulmadı ve hayret ettim :D

Bu aracın uzun yıllardır hayranıydım ve imkan buldukça 0 araba gibi güzel bir hale getirmeyi planlıyorum :D gelecekte evlenirsem falan da aile arabasını eşime alır şahsi kullanımımda Tigrama devam ederim :)

angel_of_death

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende çok merak ediyodum tigramda 97 oktan kullanmayı meragım gitti :D iyi bişey deilmiş :D

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel paylaşım oldu. benim de xel motor. şanzıman deneyimini de bekliyorum.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com