1979 Chevrolet Malibu Coupe

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klasik sevdası herkes gibi benide içine aldı ;) Uzun zamandır düşünüyorum bu araçlar üzerinde lakin fiyatlar çok yüksek 79 Model malibu coupe buldum kasası motoru hakkında detaylı bir bilgim yok fakat bu aracı alıp yavaş yavaş toparlarım diye düşünüyorum.Sizlerin tavsiyeleri fikirleri nelerdir, her türlü öneriye açığım şimdiden teşekkürler.

Araç ilanı: Malibu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cupe amerikanlar klasik otomobil piyasasında her zaman için sedanlardan daha pahalıdır. Bir klasik aracı toplamaya başlamadan evvel çok iyi bir çalışma yapılmalıdır. Aracın eksiklikleri, bu eksiklikler kaça giderilir, yedek parçası kolay bulunurmu, bulunursa kaça bulunur bunlar çok önemlidir. Kabaca belirlenen bütçeye + %10 veya 15 kadar bir ilave edilmeden yola çıkılmamalıdır. Bir klasiği 2'ye 3'e boyarım diyen olursa da aman ha dikkat et derim, klasik araç usulüne göre toplanmazsa elde kalır. İntermnette mutlaka görmüşsündür, aynı model araçtan 5.000 TL ye de var 50. 000 dolara da.

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haklısın savaş abi özelden ömer abiylede görüşmüştük öncesinde. Coupe'ların daha pahalı olduğunu biliyorum.Kaporta konusunu araştırdım. Ki şöyle bir artım var memlekette enişteme ait bir kaporta boya dükkanı var en kötüsü burda yaptırabilirim .Bunun dışında resimden pek bir şey gözükmüyor, açıkçası biraz daha araştırdıktan sonra aracı görmeye gideceğim umarım hayırlısı olur.Teşekkürler yorumların için.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İkod formunda bu arabanın resimler olacaktı :)

Son düzenleme:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim hayalim gordini. tam projeye start verecekken caydım çünkü alacağım araç çok çürük çıktı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Formlarda Gordini'ye çok nadir de olsa denk geliyorum, zamanında az can yakmadılar :).

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İkod'a üye oldum abi daha tüm siteyi gezemedim hala araştıyorum ;)

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç kaç cc ve kaç model?
Bizde opel astradan önce 1978 model 5000 cc v8 koldan otomatik şanzıman statıon wagon malibu vardı.8500 TL isteyen bir abiden 6500 e düşürttük fiyatı.Benim hevesim ve hemşeri çıkmamızdan ve birde yurtdışına çıkacak olmasından 5000 liraya kadar düşürdü.(6500 de israr etti fakat bizden başka deli çıkmayınca) 5000 liraya aldık.Aşırı güzel ve düzgündü araba.Ivırı zıvırı lpg taktırması 7500 e mal oldu.Gazı kökleme diye birşey yok dokunduğunuz an roketliyor.O zamanlar 30 kuruş gaz 50 kuruş benzinyakıyordu.Yaklaşık 5-6 yıl olmuştur.Şuan dursa 50 kuruş gaz yakardı sanırım.

Özetle size tavsiyem ; Motoru,yürürü ve özellikle şanzımana iyi baktırın.Bulunması zor olacak aksesuarlarına dikkat edin.Kolay kolay çürümüyor onlar ama kaportası çok bakımsızınada girmeyin.
İyi akşamlar...

GkySrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Berkay yorumların için teşekkürler. Sahibiyle görüştüm. Tavan sacının çürüdüğünü aracı lifte kaldırdıklarında şöför tarafı taban sacında çürüme olduğunu söyledi. Bunun dışında motor ve şanzımanda sıkıntı olmadığını aracın yürüdüğünü söyledi. Açıkçası izmirde olan birinin gidip bakması lazım araca en kötü ihtimalde ben gidip bakıcam araca.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökay abi kusura bakma arabanın ilanını yeni gördüm...
Yanlış anlama sen beğenmişsin bize düşmez ama,araba bana göre haddinden fazla pahalı ve bakımsız.Bunu alıp uraşıcam dersen edeceği parayı söyleyeyim 6000 TL (oda sırf piyasa yüksek olduğu için).
Yine şahsi fikrim bana göre malibu heybetli bir araba sedanı daha yakışıklı coupe ye göre...
Ayrıca 13.000 Liralık arabayı en son kaç paraya bırakıyor sorması ayıp,alıp birde ciddi masraf edeceksin.
Aşağıda linkini verdiğim araba daha mantıklı gibime geldi
1) http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...libu-v8-305-hplik-yol-canavari-61819870/detay

Eğer 13.000 lik 11 gibi bir fiyata bırakır tahminim,ekstra yapacağın masrafı (hemen olmasada zamanla isteceyek masraf) aşağı linkteki aracın fiyatına gelecek.Amerikan arabasını ciddi satan bir adam 3 e 5 e bakmaz.Bu arabaya nakit 15.000 versen alırsın bence...
2) http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...biller-ilgi-cekmek-isteyenlere-86298809/detay

Araç alana kadar buradan konuya yazarsan,elimden geldiğince kendi fikrimi yazarım.