1977 Opel Rekord 2000 (nam'i dier Kocaoglan)

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
masallah cicek gibi. iyi gunlerde kullanin... siz yinede yanlamayin pitir pitir gidin yasli kurtlari yormaya gelemez zaten gezi araci 80-90 hp sanirim 2.0 motor ...

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
masallah cicek gibi. iyi gunlerde kullanin... siz yinede yanlamayin pitir pitir gidin yasli kurtlari yormaya gelemez zaten gezi araci 80-90 hp sanirim 2.0 motor ...

100 bg 155 nm tork var motor baya tatmin edici tek zenith karbüratör kullanır, commodore'da çift karbüratör var ama k-jetronik sistem yaparak 125 bg kadar çıkabilir, benim arabada bide dereceli egzantrik bulunmakta, subap iticileride ona göre subap çapları büyük doyurmak içinde karburatör jetlerinde az biraz oynama mevcut, tasarruflu sürersem 1.6 lardan az basa gaz sürdüğünde 3.0 lardan çok yakıyo:D lakin bunu mersolar bmwlerle dalga gecerek telafi ettirir kerata;) gerçi yakıt fiyatları saolsun gaz pedalı dibide göremiyoya oda ayrı bi sorun:( yol kaymak gibi ve boş değilse gaza basmak yanlamaya calışmak artık mazide kaldı full efendi style biniyorum ayda bi iki kez boğazları açar temizlerim olayım o artık:)

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
harika gorunuyor gule gule bin arkadasim. commodore 6 silindir 120 hp tek kalburator cift bogazdi. oldukca iyi kacardi 0-100 km 9-10 saniye kadardi. ama dedigim gibi araclar hiz icin degil pitir pitir gitmek icin. arabani zorlama derim. su an benim aracim 380-410 hp hadar. dyno sonucu almadim ama yapilan modifiyeler ve 0-100 km 4.90 sn oldugu icin ortalama guc tahminim... commodore ile 1.6 sedan civicleri gecerdim 120 hp vti leri ... bana hizli gelirdi :)

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski commodore sahipleri arac cok yaktigi icin tek karburatore cevirirlerdi, yani fabrikadan commodorelar cift karburator olarak cikar, sattigin commodore'un senden onceki sahibide tek karburatore dusurmus sanirim! Yoksa oda cift bogazli 2 karburatore sahip olmasi gerekir;) valla arabamla pitir pitir gezerim her zaman, ama arada bi yoklamak zorundasin, yoksa manifolt ve gaz kelebekleri falan kurum tutar karburator kirlenir tikanir! Arada temizleme amacli yuksek devir yaptigim olur! Ama olay okadar o ara dedigin gibi gaza gelmis biri denk gelmisse yazik oluyo adama o yani gerisi klasik degerinde kullanirim her zaman:)

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepsi cift kalburatorlu cikmiyor 2.5 L motor 120 PS (88.3 kW; 118.4 hp) tek kalburator. gs olanlari 130 hp ... enjeksiyonlu model ise 150 hp 1970 model commodore b . Ama torklari oldukca iyidir 120 hp gore. 4 silindire gore 6 silindirin seside mukkemmeldir. senin araci satarsan 6 silindir almani tavsiye ederim yada weber tak 2 adet senin araca weberlerinde sesi harikadir ... insallah islerim yolunda giderse hayalimde bir weberli alman yatiyor. yada yeni nesil 2002 m3 :) m3lerdede weber tarzi atesleme sistemi bulunuyor ...

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 silindir bulsam bile arabami kesinlikle satmam, fakat belki oda dusuk ihtimal, 6 silindir cift karburator bi motor swap yapabilirim, haricinde arabami kesinlikle satmam! Dogdugumdan beri icindeyim okadar mazi ani nasi satilir? Yatik cift weber dusundum bi ara ama, onlarda cok sikintili, eger yapabilirsem bi manifolt uygulamasi ile cift zenith karburator yapabilirim bakalim ilerde maddi durumu duzeltirsem biseyler yapicam artik, zaman gostericek

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok swap falan ugrasma weber tak :) sikinti falan yok weberde sadece benzin cok cekiyor. sadece weber kit alacaksin manifoltlar kolay cikmasini bulmak... weber sesi inailmaz :) tavsiye ederim! benim aracimi eyalet degisikliginden satmam gerekiyor weber sevdasindan m3 istiyorum ... Benim arac 380-400 hp arasi seside cok guzel ama 6 duz weber sistemli m3 denemek istiyorum ...

rekord_D2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben takarsam yatik weber takarim cift, ama araci gundelik kullaniyorum yeri gelir koye gider yeri gelir bozuk yollara girerim, sarsintidan dolayi gevsemeler hava almalar basliyo bi sure sonra problem yaratiyo sorunum o, yoksa yatik cift weberin sesi inanilmazdir hakaten yirta yirta bagirir:) ama gundelik bi arac alirda kocaoglani kapali bi yerde saklamaya baslarsam ilk icraatim yatik cift weber olur;)

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet benimde dedigim yatik weber zaten . commodore`da normal weber vardi benim cok farkli. sana yardimci olmaya calisirim weber konusunda elimden geldigince amerikadan cikma bulurum ucuz temiz :) Istanbulda yasiyorum ama zaten akyazida evimiz var cok uzak degiliz elimden geleni yaparim...