1972 model herşeyiyle orjinal Murat 124

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayram tatilinde akümün bitmesi üzerine AMASYA Merzifonda elektrikçi aradım.Karşıma çıkan elektrikçinin aslında tam bir Murat 124 hastası olduğunu öğrendim.Arabayı almaya gelenler hakkında hikayeler dinledim.Beyefendi kişiliğiyle bize hoş bir anı yaşatan Basri beye çok teşekkürler.

İşte araba orjinal 2443 km de üzerine yağmur yağmamış yagı bile değiştirilmemiş Murat 124

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mustafa kusura bakma ama o araba 1972 model Murat 124 değil. 1971-1972-1973 modellerin tampon babaları lastik olmaz, metal+lastik olur. Ayrıca o arabanın motorundaki yağ halen fabrikanın koyduğu yağsa (bence imkansız) o yağ özelliğini çoktan kaybettiği için motorun içi karıncalanmıştır. Bir de görebildiğim kadarıyla (resimler çok küçük) kapı döşemeleri Serçe'ye benziyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Elbette incelemek lazım, ben bir amatör olarak o resimlere yansıyan 2 tane detayı kolayca görebildiysem bu işin uzmanları eminim daha fazla detay yakalar :). Araç çok az kullanılmış olabilir, yağmur çamur görmemiş olabilir hepsine eyvallah ama bir usta o aracın yağını 40 sene boyunca neden değiştirmez onu anlamam. Ben ortalama yılın 10 ayını kapalı garajda geçiren, 1000 km bile yol yapmayan aracımın yağını+filitresini bile her sene değiştiriyorum.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç garajda yada klasik olarak araba yatırmadığım için o konuda hiç bir tecrübem yada fikrim yok.O konu beni aşıyo :)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi savaş abiye katılıyorum...
burada hastaları çok..hemde bir tanesi arkadaşım...bana çok niyetlendi bir 124 almak için 3 arabaya baktık ama bununla alakası yok..
baktıklarımız tabiki ufaktan restore edilmiş ama bunun gibi değil...el değmemiş arabalardı...orjinal derileri vites topuzları,teybi...bu arabanın hiç kusura kalmada orjin bi tarafı yok be abii..kolçak felan..
km de bence tur atmıştır ...o km de olan araba anca vehbi koç müzesinde..

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam adamın anlattığına göre vehbi kç müzesi arabaya 70 bin tl para vermiş3 yıl önce.Adam satmam demiş.Benim param pulum var 2 tane 0 arabam var diyor.3 arabamında deposu full doludur diyor.1 litre eksilse hemen benzin alırım diyor.Hatta aracı görmeye Cem YILMAZ ın geldiğini,Ankaradan bir beyin cerrahının geldiğini falan anlattı.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakın sakın yanlış anlama sana bir lafım yok da...
amcak çoooooook kuru sıkıymış ama haa...koç o arabaya 70 bin tl den vazgeçtim otoparkına sokmaz :)
arkadaşa denk gelirsem resimlerini isteyeyim atsın da onlara bakalım...

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah sahibine bağışlasın ama orijinal arabaya (tabii tartışılır) SuperSallon veya uyarı stickerı yapıştırmak, peluş kılıf takmak, kapı kenarlarını, çamurlukları nikelaj şeritle dolanmak yakışmamış!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hocam adamın anlattığına göre vehbi kç müzesi arabaya 70 bin tl para vermiş3 yıl önce.Adam satmam demiş.Benim param pulum var 2 tane 0 arabam var diyor.3 arabamında deposu full doludur diyor.1 litre eksilse hemen benzin alırım diyor.Hatta aracı görmeye Cem YILMAZ ın geldiğini,Ankaradan bir beyin cerrahının geldiğini falan anlattı.

Mustafa sakın yanlış anlama sana en ufak bir lafımız yok, arabaya da kusur bulmak gibi bir çabamız yok, biz fazla sallayan ustayı eleştiriyoruz. Vehbi Koç müzesi idarecileri bu arabaya 70.000 TL verecek kadar enayilermiymiş? Adamlar kendi ürettikleri araçlara ne diye para versinler ki? Ustaya deseydin ya bu arabanın fabrikası zaten Vehbi Koç'a aitti, Bursa'daki müzelerinde bunların niceleri varken kala kala senin aracına mı kalmışlar diye :).