18" jant kış lastiği jant değişimi

Turb0-lpdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi geceler forum üyeleri forumda yeniyim ancak bir sürü sorum var
1.aracım 18"hafif alaşım çok kollu jantlar maasaaa var birkaç ufak tefek sürtme izi var acaba bunları nasıl geçirebilirim?
2.235-45-r18 lastik bulmakta gerçekten zorlandım ancak yazlıkları buldum kışlık için bir internet sitesinde tanımadığım sanırsam uzakdoğu firmalarının lastikleri var kış boyunca totalde 2000-3000km şehiriçi ancak km yapıyorum bunlardan alsam mı?
3.Benim bu jantları 17"liklerle değiştirme olasılığım var mı acaba bijon aralıkları opellerde aynı mı?
şimdiden teşekkürler

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 18" jant kış lastiği jant değişimi

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz

1- Basit çizikleri polisaj ile almak mümkün ama derin çizikleri nasıl giderilir bilmiyorum
2- Benim tavsiyem 225 taban kullanmanız, hem daha çok model bulursunuz hem de aracı fazla yormamış olursunuz, ayrıca lastiklere siz canınızı emanet ediyorsunuz onun için çok da bilmediğiniz markalardan bence uzak durun.
3- Astra J kasa 1.6 T bijon aralığı 5x115 diğer bütün modellerin ise 5x105. Elinizdeki jantın bijon ölçüleri uyuyor ise kullanabilirsiniz.

Turb0-lpdi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu durumda 225 taban için jantlarımı değiştirmem gerekiyor galiba  032questn diğer cosmolardaki orijinal astra jantı 17likler yani olmuyor aracıma anladığım kadarıyla.. 023hm

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

turb0-lpdi link' Alıntı:
bu durumda 225 taban için jantlarımı değiştirmem gerekiyor galiba  032questn diğer cosmolardaki orijinal astra jantı 17likler yani olmuyor aracıma anladığım kadarıyla.. 023hm

1.6T 180hp olan cosmolardaki/sportlardaki jantlar sizin aracınıza olur.
Ancak 140HP,115HP,95HP olan araçların jantları sizinkine uymaz.