170 hızda lpg de aniden motor ışığı yanıyor

dontsmoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
170 km hızda giderken gazda aniden motor ısığı yanıyor ve bilgisayarda 2 numaralı silindirde hata veriyor ama benzinde sıkıntı yok 190 na kadar çıktım bi şey yok canımı çok sıkıyo yardımcı olursanız sevinirim ustalara da güven olmuyo bişey olmaz deyip duruyorlar iyi akşamlar bu denemeyi yaparken 270 tl ceza yedim radardan iyi akşamlar

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji ,buji kablosu sorunlu olabilir. yeterince ateşleme yapılamıyor demekki 2. silindirde...

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
170 km hızda giderken gazda aniden motor ısığı yanıyor ve bilgisayarda 2 numaralı silindirde hata veriyor ama benzinde sıkıntı yok 190 na kadar çıktım bi şey yok canımı çok sıkıyo yardımcı olursanız sevinirim ustalara da güven olmuyo bişey olmaz deyip duruyorlar iyi akşamlar bu denemeyi yaparken 270 tl ceza yedim radardan iyi akşamlar

Valla kardeşim bendede aynı tip bir sorun var ama ben artık kafama takmıyorum çünkü arabayı eğer 3000 devir ve az üzerinde tutarsam motor ikaz ışığı asla yanmıyor birde lpg yi değiştirince aynı sorunu yaşıyorum ama bu zamana kadar tek sorun yaşamadığım lpg aygaz

bende baktırdım hava emiş sübabımı yoksa manifoltumu ne öyle bişeyde sorun var demişlerdi öylede kaldı

eerrsin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim oncelikle 170 km hizla gitmek herkesin bildigi gibi tehlikelidir. Aracin seni dusundugu icin sana bu sekilde uyari veriyor. ama sorun muhtemelen buji ateslemelerinden kaynakli olabilir. Yada bazi lpg kitlerinde yazilim ile yapilabiliyor sanirim otomatik olarak arac zorlandiginda benzine geciyor. belki bu seklide bir cozum bulabilirsin.

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
180 e kadar yanmadı daha ileride gitmedim

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O lamba bende de yanıyordu. Yakıt hava karışımının fakir ya da zengin olmasından kaynaklanıyor sanıyorum. bu lambaya bağlı olan sensör egsoz gazını ölçüyor. Sizin de sorununuz gaz ayarsızlığıdır bildiğim kadarıyla ya da gaz filtresi tıkanmış olabilir.

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorda titreme varmı eğer varsa benim başıma geldi lpg legüratöründen yapmıştı hallettik düzeldi.