161600 ve 161450

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce aracım 161450 nolu arıza verdi immobilizer arızasıymış usta anahtarı tanımamış dedi sildik aradan bir hafta geçti aynı arızayı tekrarladı servise gittim anahtarı arabaya tekrar tanıttılar yaklaşık on gün sonra yine tekrarladı ve 161600 nolu arızada çıktı meydana biraz araştırdım bu arızada immobilizer ile ilgili galiba özel servis anahtarı değiştirmemiz gerekli diyor fiyat 260 tl kesin çözümmü bilmiyorum belkide anahtar değilde immobilizerin kendisi arızalı olabilir pazartesi arızaları tekrar sildirecem bir süre yedek anahtarı kullanayım diyorum anahtar fiyatları daha uygun olan biryer varsa yazın lütfen birde 161600 ne arızası olduğunu bulamadım bu sorunu daha önce yaşayıpta bilgi verirseniz sevinirim tşklr

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş ben yeni anahtar yaptırdım ve 170 felandı yetkili serviste sana söyledikleri fiyat tuhaf.
ayrıca bendede bazen oluyor özellikle anahtarı aceleyle takınca oluyor. takım anlık beklediktekn sonra çevirince sorun olmuyor. sende bi dene istersen..

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce aracım 161450 nolu arıza verdi immobilizer arızasıymış usta anahtarı tanımamış dedi sildik aradan bir hafta geçti aynı arızayı tekrarladı servise gittim anahtarı arabaya tekrar tanıttılar yaklaşık on gün sonra yine tekrarladı ve 161600 nolu arızada çıktı meydana biraz araştırdım bu arızada immobilizer ile ilgili galiba özel servis anahtarı değiştirmemiz gerekli diyor fiyat 260 tl kesin çözümmü bilmiyorum belkide anahtar değilde immobilizerin kendisi arızalı olabilir pazartesi arızaları tekrar sildirecem bir süre yedek anahtarı kullanayım diyorum anahtar fiyatları daha uygun olan biryer varsa yazın lütfen birde 161600 ne arızası olduğunu bulamadım bu sorunu daha önce yaşayıpta bilgi verirseniz sevinirim tşklr

Bu konuyla ilgili 2 senedir belki 5 kere yorum yazmışımdır farklı farklı sitelerde,çünkü senede 5 kere özellikle yazları ben de yaşıyorum,yine yazayım,sorun immo ile anahtarın sinyalizasyon hatası,büyük bir problem değil,illa yaptıracam diyorsanız da kesin çözüm arayın ondan sonra girişin.

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bahsettiğim anahtar sustalı anahtardı siz 170 tl sustalımı normal anahtarmı yaptırdınız birde nerede yaptırdızı yazarsanız sevinirim tşklr

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet bey kesin çözüm arayın demişsiniz sizce kesin çözüm nedir nasıl bulabilirim sorunu servis anahtarı değiştirelim diyor tşklr

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yedek anahtarı deneyin sorun cözümlenirse ister yetkili servisten alın ister güvendiğiniz bi anahtarcıya yaptırın anahtarcılar yapıyolar artık 60 ila 90 tl arası kumandasız ama

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet bey kesin çözüm arayın demişsiniz sizce kesin çözüm nedir nasıl bulabilirim sorunu servis anahtarı değiştirelim diyor tşklr

Biraz araştırdım yabancı sitelerden,İngiltere'deki Astra'larda da mevcut.Çözüm için çoğu aşağıdakileri öneriyor ve kesin çözüm diyorlar.

1.Some people have reported that this problem is solved by updating the software loaded into the CIM, while others say the problem is only sorted by replacing the CIM. (CIM yazılımının güncellenmesi ya da CIM'in değişmesi)

2.I had this & had to have a CIM update at the VX dealer £70. (bu da aynı şekilde CIM güncellemesi yapmış.)

Birçok kullanıcı CIM modülü güncellemesiyle sounu haalettiğini söylüyor,onları alıntı yapmadım.

gkhnysl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar bu hafta halletmeye çalışacam

daukan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla ben istanbul arkas da sustalı yaptırdım geçen sene