15000TL araba tavsiye

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
306 lar guzel arabadir alicisida genelde genclerdir. Temizini yakalamak zordur.parcasi albea veya accente gore pahalidir...
Albea veya accent orta yas arabasi oldugu icin kullanici tecrubelidir ve araclar yipranmamis olur..

Aciklamalariniz icin cok tesekkurler. Umarim yormuyorm sizi. Suan kafamda 306 accent birde vectra oldu. 2.0cd 180000de boyasiz 1998 model için ne dersiniz peki?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:44 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:43 ----------

Millenium kasa Accent'te bakabilirsin. Parçası vs ucuzdur, satmak istersende peynir ekmek gibi satar. 2000-2001 modeller...

Aynen abi olabilir. Cok sıkıntı bir ismis bu araba almak. :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15000-20000 TL arası bütçe en sıkıntılı bütçelerden biri.
Önünde 2 tercih oluşuyor; Ya eski model iyi marka bir araba almak (97-99 Honda, 94-97 Toyota) ... Ya da modelli olan biraz marka ve kalite yönünden zayıf araçlar almak (2001-2004 Hyundai Accent , 2003-2007 Fiat Albea,Palio)...

Ya eski model olsun diyip çıkaracağı masrafları gözardı edeceksiniz, ya da yeni model alıp kaliteyi gözardı edeceksiniz...
Cidden zor iş...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel albea alınabilir aslında, oto pazarında nokta boyasız hatasız bir tane görmüştüm, ön çamurluğunda güneş çıkartması vardı sole yazıyodu sanırım, çok beğenmiştim. Az yakıp çok kaçacak, tabi limitleri belli sadece ekonomik aile arabası olduğunu unutmamak gerek. Dayımda 60bin kmde var, dehşet az yakıyor...

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel albea alınabilir aslında, oto pazarında nokta boyasız hatasız bir tane görmüştüm, ön çamurluğunda güneş çıkartması vardı sole yazıyodu sanırım, çok beğenmiştim. Az yakıp çok kaçacak, tabi limitleri belli sadece ekonomik aile arabası olduğunu unutmamak gerek. Dayımda 60bin kmde var, dehşet az yakıyor...

Abi keske dayindaki gibi temiz bulsam. Yokki. Cogu dökülüyor. Sinavlar yüzünden pazarada gidemiyorum.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:49 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:48 ----------

15000-20000 TL arası bütçe en sıkıntılı bütçelerden biri.
Önünde 2 tercih oluşuyor; Ya eski model iyi marka bir araba almak (97-99 Honda, 94-97 Toyota) ... Ya da modelli olan biraz marka ve kalite yönünden zayıf araçlar almak (2001-2004 Hyundai Accent , 2003-2007 Fiat Albea,Palio)...

Ya eski model olsun diyip çıkaracağı masrafları gözardı edeceksiniz, ya da yeni model alıp kaliteyi gözardı edeceksiniz...
Cidden zor iş...

Aynen öyle abi. Artik tavsiyelerinizle yola cikcam. Sen olsan mesela abi ne alirdin ne almazdin. :)

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim sana israrla accent,albea veya clio tavsiye ediyorum..parcasi ucuz,yakiti ekonomik.
Sanayide ustalarin kitap gibi okudugu araclar..

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ne yalan söyliyim,bende senin durumunda olcam çok yakında :) Benim Combo'yu satıp, otomobile geçiş yapıcam. 15.000e alınabilecek en heybetli, hem aile hem spor araba Vectra B'dir.. Ama piyasadaki Vectra B'lerin çoğu haşat, virane arabalar.. Vectra B alacaksan, ilk sahibinden tek elden kullanılmış temiz bulacaksın yapışacaksın, sağına soluna motor durumuna bakıp alacaksın.. 97-98 model CD ve GLS'ler en çok tutulanlar.. Dizel albea'da iyi seçenektir temizini bulursan, bu arabalar taksi olarak kullanılıyor ve motorun kapağı dahi açılmadan 350.000 km gidenler var.. Istanbulda taksici bi abiyle muhabbet etmiştim araç 320.000'deydi, daha motora anahtar değmemiş..

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim sana israrla accent,albea veya clio tavsiye ediyorum..parcasi ucuz,yakiti ekonomik.
Sanayide ustalarin kitap gibi okudugu araclar..

Abi yokki temiz. Bende biraz boya takintisi var atamiyorum o takintiyi. 10 ilandan 8i komple boyali. Diger ikiside cok abarti istiyor. Senin bildigin tanidigin filan var mi?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:08 ----------

Valla ne yalan söyliyim,bende senin durumunda olcam çok yakında :) Benim Combo'yu satıp, otomobile geçiş yapıcam. 15.000e alınabilecek en heybetli, hem aile hem spor araba Vectra B'dir.. Ama piyasadaki Vectra B'lerin çoğu haşat, virane arabalar.. Vectra B alacaksan, ilk sahibinden tek elden kullanılmış temiz bulacaksın yapışacaksın, sağına soluna motor durumuna bakıp alacaksın.. 97-98 model CD ve GLS'ler en çok tutulanlar.. Dizel albea'da iyi seçenektir temizini bulursan, bu arabalar taksi olarak kullanılıyor ve motorun kapağı dahi açılmadan 350.000 km gidenler var.. Istanbulda taksici bi abiyle muhabbet etmiştim araç 320.000'deydi, daha motora anahtar değmemiş..

Abi vectra B leri cok seviyorum. Kasasi donanim 10 numara. Temiz bulursam yapistircam :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
accent millenium kasa güvenlik paketli. az yakar çok kaçar...
abs çift airbag vs

GSİ CLUB

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corolla 94 1.6 gli boyasiz değişen yok 174000de hic tup takilmamis var. 15000e birakirim dedi. Tek kafama takilan 94 model olmasi.
bu kasalarda modele takılmayın.kısaca bilgi verirsem ; çamurluklarda sinyal yoksa onlar japon üretim oluyor.ve japon üretimler türk üretime göre daha alçak ve döşemeleri felan daha kaliteli.gli zaten en üst donanım.klima varsa zaten satmakta 1dk bile zorlanmazsınız.bu araçlarda yalıtım biraz düşük ama o da giderilmeyecek şey değil :) Yol tutuşu fena değildir ama aksiyona gelmez.Gidişi sınıfında oldukça iyidir.headers&düz boru&filtre ile ecotecleri geçiyordum öyle diyim.Parça fiyatlarıda oldukça normal.Hayatımda bindiğim ilk japon arabası oldu bu kasa.Herkes bir bindimi inemezsin diyordu,cidden öyle :D her türlü tavsiye ederim,en azından al-sat yapılsa bile kar ettirecek bir araç :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kasalarda modele takılmayın.kısaca bilgi verirsem ; çamurluklarda sinyal yoksa onlar japon üretim oluyor.ve japon üretimler türk üretime göre daha alçak ve döşemeleri felan daha kaliteli.gli zaten en üst donanım.klima varsa zaten satmakta 1dk bile zorlanmazsınız.bu araçlarda yalıtım biraz düşük ama o da giderilmeyecek şey değil :) Yol tutuşu fena değildir ama aksiyona gelmez.Gidişi sınıfında oldukça iyidir.headers&düz boru&filtre ile ecotecleri geçiyordum öyle diyim.Parça fiyatlarıda oldukça normal.Hayatımda bindiğim ilk japon arabası oldu bu kasa.Herkes bir bindimi inemezsin diyordu,cidden öyle :D her türlü tavsiye ederim,en azından al-sat yapılsa bile kar ettirecek bir araç :)

2-3 yıl önceye kadar en donanımlıları bile 13-14'ten gidiyordu bu Toyota'ların.. Ne ara 18-19 oldu bu arabalar aklım ermiyor...

Bizim köyden bi abimiz 93 modelini 8750'ye almıştı bi ara, şimdi satsam 13-14 yazarım diyor rahat... Toyotalar çok kral arabalar motor ve arızasız olmak bakımından, ama arabada donanım yok en büyük eksiği bu...