1500 2000 devirde tekleme

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende iki ay kadar once 97 model Tigra aldim. bir kac hafta sonra bahsettiginiz sorunun aynisi yani ozellikle 2. ve 3. vitede 2000 devir civarinda gaz yemiyor gibi tekleme olayini fark ettim. Opel servisde uzun yilar ustalik yapmis olan ve simdi kendi ozel servisi olan tanidik bir ustaya goturdum aracin;
egr valfi degisti,
enjektor temizleyici ilave edildi,
gaz kelebegi temizlendi
ancak problem hala devam ediyor.
bu sorunla ilgili olmadigi halde arabayi aldigimda
tirger kayisini ve su pompasini degistirmis ve genel bakimini yaptirmistim.
Usta ile son konustugumda sorunun atesleme sisteminden olabilecegini soyledi...

Ahbikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ahbikan.com
Off abi off ne diyeyimki;

Bende diyorum ki km yüksek, bana kötü araba denk geldi.. Meğersem çoğu insan bu sorunu yaşıyormuş. Şimdi ne yapacağımı şaşırdım.

Benim problemimle ilgili detaylar burada..

janpols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi sorun aynı gazdada benzindede ani yüklenömelerde silkelenerek kalkıp sonrasında kompresörede silkenerek bırakıyor motor kendini bende bujiler kabblosu bobib oksijen valfi aküye varana dek değiştirdim akü derken zamanı dolmuştu ondan oda :) ama sorun çözülmedi bugün yetkili servise gittim akslarda boşluk olabilir diyor fikren ama ben halen iddia ediyorum elektriksel bişi bu arıza yani nasıl yapıcaz bilmiyorum

mzeynal dediğin gibi varya inan satışa çıkkırtıcam çözemezsem bende vallahi egr egr diyorsunuz ama o bendede sağlam bilmiyorum bidahamı baktırsam???

bullitt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben egr yi komple orijinali ile degistirdim ama sonuc sifir, bencede elektrik aksami veya atesleme ile ilgili birsey ama ne oldugunu bilmiyorum :-(

kaan_alp58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasımmmm hiç ugrasmaaa hemen gidiyosun otogaz servisine gaz beyninni yeniletiyosunnn sorun kalkıyoo...

ob51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.arkadaşım bendede atiker var.5 ay mücadele ettim aynı senin problemlerle.daha öncede yazmıştım(astra 1.4 sedan klasik 2000).sorun %90 ateşleme sisteminden.bujileri değiştiğin zaman bariz bir düzelme oluyordur.ateşleme bobininide değiştir.daha düzelmezse tüpü taktırdığın yere git.yeni baştan baksınlar.bir arkadaşımla birlikte taktırmıştık ondada 99 astra cd var.sadece bujileri değişti ve biraz düzeldi.aynı sorun onda devam ediyor o başka bir şey yapmadı.ben başka bir yere (otogazcıya)ayarlatmıştım.bu kez tekmelemiyordu ama hafif sallıyordu.son nokta olarak ateşleme bobinin değiştirdim.şuanda hiçbir sorunum yok araba canavar gibi.önce bobini değiştir yinelerse otogazcına git.tüpü delerken bir yereden açıyorlarmış.orayı yanlış yerden yada hatalı delerse işte bu ve benzeri problemleri yapıyor.iş lpcide.aynı marka ve modelde bir arkadaşım brc taktırdı.hiçbir şeyi değiştirmedi ve hiçbir sorunu yok.dedimya usta işi.önce mekaniğinde varsa dediğim parçaları değiştir olmassa ustana git.boş yere arabayı kurcalatıp para harcama.

gokhan37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar bendede 2004 astra enjoj var. arabam tekleme yapıyo hem benzinde hem lpgde bazen kalkışlarda araba öne yığılıyo ani fren yapmış gibi ve mesela 2. viteste yavaşça giderken gazdan ayağımı çekip tekrar basınca araba silkeliyo bi müddet tekrar çekip basıyorum düzeliyo. gaz kelebeği temizlendi carbon clear yapıldı. kastamonudaki bosh servisi baskı balata değişcek dedi. samsuna servise götürdüm opele orda pek yapmadı bunda bişey yok dedi napcamı şaşırdım yolda seke seke gidiyorum resmen bi yardımcı olacak arkadaş yokmu

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhabalar,
Son zamanlarda buna benzer bir sorun bende de mevcut. 2001 Astra 1.6 düz vites arabamda Brc takılı. Benzinde çalıştığı zaman 2 ve 3. viteslerde bir problem olmuyor fakat araç Lpg'ye geçince ve 1200-2000 dervir arasında, çok fazla gaz verdim mi veyahut yavaş hızlandım mı tekleme oluyor. Bunu sadece Lpg'de yaptığını gözlemledim. Haftaya Lpg servisine götüreceğim ama telefonda büyük ihtimal bobindendir dedi. Sorasıyla ve basitten başlamak üzere ne yapmamı önerirsiniz? Sadece Lpg'de yaptığından bobin ile bir alakası olur mu acaba kafam karıştı.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk olarak enjektörleri bilgisayara bağlattırın arıza varmı yokmu püskürtmeyi sırasıyla ve tam olarak yapıyormu diye. daha sonrasında aracın yazılımını güncelleştirin 50 tl gibi bir fiyat.benim aracım bu sayede düzelmişti ve yakıt azaldı çekiş düzeldi tekleme vs. kalmadı.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpgnin takıldığı yerde değil mi hocam ? Güncelleme dediğinizde lpg beyninin güncellemesi değil mi

Saygılar.
HTC cihazımdan gönderildi.